Vítkovičtí junioři vzdorovali Slavii marně

Vítkovičtí mají početnou marodku v obraně, navíc nechali odpočívat Pince, Kubinu, Varaďu, Šimíčka, Peterka a Vůjtka, takže na led pražské Slavie šlo v 51. kole extraligy hned sedm juniorů, přičemž Káňa, Kalus, M. Novák či Dudáš prožili v Sazka Areně extraligovou premiéru.

Slávisté i bez Pálffyho, léčícího zraněný kotník, položili základ výhry využitím tří přesilovek. Nejprve se v závaru před Filcem prosadil nadvakrát Stümpel, o 2,5 minuty později přesně napřáhl Novák a v polovině duelu propasíroval puk za slovenského gólmana hostí Havel.

Útočníci Irgl s Hubáčkem spolu sice vymysleli oba vítkovické góly, ale drama odmítla druhá trefa Havla, který si mohl v předposlední minutě završit hattrick, jenže nedal trestné střílení. Vzápětí účet střetnutí podtrhla branka z hole centra Vašíčka.

Ondřej Weissmann, asistent trenéra Slavie: "Měli jsme výraznou převahu, jen nás tříbrankové vedení ve třetí části trochu ukolébalo, ale o výhru jsme se být nemuseli."

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Slávisté hráli co potřebovali, v oslabené sestavě jsem ale statečně vzdorovali."

Slavia - Vítkovice 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 13. Stümpel (Vašíček, Kadlec), 16. J. Novák (Sup, Beránek), 34. L. Havel (Kadlec), 55. L. Havel, 59. Vašíček (Špaček, Vlasák) - 39. Irgl (P. Hubáček), 51. P. Hubáček (Irgl). Rozhodčí: Bolina, Florián - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 7:7, navíc Malík (Vítkovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 4746.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka, Graňák - D. Hruška, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Vondrka, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Kalous a Weissmann.
Vítkovice: Filc - Hudec, Malík, Mojžíš, Dresler, Dudáš, Chmelíř, Mocek, M. Novák - Hulva, Burger, Turek - Irgl, P. Hubáček, Köhler - M. Tomášek, R. Procházka, Krenželok - Kalus, Káňa, A. Červenka. Trenéři: Vůjtek a Holaň.