Sparta opět odevzdala body

Trenéru Lenerovi přibývají šediny, vždyť do startu play-off zbývá jediné kolo a jeho družina rozdává body na potkání. V pátek vykradly T-Mobile Arénu Karlovy Vary, v neděli Sparta odjížděla s prázdnou z Kladna.

Úvodních dvanáct minut bylo pro hosty jak z ošklivého snu. Nejprve z nájezdu překonal Břízu Hrdina a o necelou minutu později gólmana pokořil i o 24 let mladší Michael Frolík. Nezabral ani brzký oddechový čas, do kolen poslal Spartu Martin Procházka. Nešťastný Bříza pustil mezi tyče Pöpperleho a mladíček gólový příval zastavil.

Hosté se osmělili díky aktivnímu Havlátovi a vstupovali s přijatelnou jednogólovou ztrátou do třetí části. Kladno v ní hrálo dvouminutovou přesilovku pět na tři, když se k Majeskému po pomalém střídání a trestu pro hráčskou lavici posadil Havlát. Hosté početní výhodu sehráli bídně, ale těsně vedení s přispěním skvělého Orcta udrželi.

Zdeněk Müller, trenér Kladna: "První třetina byla výborná, od druhé přišel tlak soupeře, ale my hráli dobře zezadu. Těší mě první výhra nad Spartou v sezóně."

Leo Gudas, asistent trenéra Sparty: "Měli jsme špatný nástup, po změně brankářů jsme se zvedli. Ale Bříza za góly nemohl."

Kladno - Sparta 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Hrdina (M. Hořava), 8. Michael Frolík (T. Kaberle), 12. M. Procházka (Ševc) - 17. Havlát (Majeský), 39. Hlaváč (Kratěna, D. Výborný). Rozhodčí: Schütz (Něm.) - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 3665.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, Jelínek, od 41. navíc P. Hořava - Bílek, Patera, Martin Procházka - Kysela, Zajíc, Mrázek - Horna, Hrdina, M. Hořava - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller a Tatíček.
Sparta: Bříza (12. Pöpperle) - Melichar, Majeský, Richter, Řezníček, Jan Hanzlík, Dobroň, Pilař - P. Nedvěd, Broš, Havlát - Ton, Marek, Chabada - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Sivek, Olesz. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.