Vsetín při loučení s Jaškinem podlehl Varům

VSETÍN

Ani jednomu ze soupeřů už o nic nešlo, takže domácí na rozloučenou s devětatřicetiletým Jaškinem postavili do zahajovací sestavy i jeho třináctiletého syna Michaila. Toho však soupeř využil ke střelení rychlé vedoucí branky, po 45 vteřinách se díky důrazu prosadil Košťál.

Ve 4. min. svou první extraligovou brankou vyrovnal Hubáček, ale ani ne za minutu Ptáček opět poslal Západočechy do vedení. A když Žigárdyho překonal i Nedorost, bylo po první třetině rozhodnuto.

Po trefě Hlavačky mohl v polovině utkání snížit Vak, ale gól nebyl uznán pro posunutí branky. Ve 34. minutě zaskočila Žigárdyho přihrávka hostujícího Alinče od červené čáry, která ale nakonec rozezvučela jen levou tyč. O chvíli později se Varům naskytla 106 vteřin trvající přesilová hra pěti proti třem, kterou v závěru využil důrazný Dvořák.

Václav Baďouček, trenér K. Varů: "Čekali jsme, že domácí budou hrát v posledním zápase před vlastním publikem velmi bojovně, ale bylo nás nakonec na ledě přece jen víc vidět. Vítězství jsme si plně zasloužili. Škoda, že už nebylo o co hrát."

Ani jeden z trenérů Vsetína se na tiskovou konferenci nedostavil.

Vsetín - Karlovy Vary 1:5 (1:3, 0:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 4. R. Hubáček (Vlach) - 1. Košťál (Petr Kumstát, Kutlák), 5. Ptáček (Dvořák, Kraft), 12. A. Nedorost (Dvořák, Harant), 24. Hlavačka (Košťál, Kutlák), 36. Dvořák (Kraft, Ptáček). Rozhodčí: Rejthar, Trombík - Bláha, Kareš. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. Diváci: 2134.
Vsetín: Žigárdy - A. Jaškin, Frolo, Chvátal, Němec, Spitzer, M. Horák, R. Horák, M. Jaškin - R. Hruška, Vak, Demel - Dubec, Vlach, Selingr - Korotvička, Havíra, R. Hubáček - M. Husička, O. Hruška, od 30. navíc P. Hruška. Trenéři: Stavjaňa a Neliba.
Karlovy Vary: Málek - Ptáček, Kutlák, Harant, J. Polák, Hlavačka, Krajíček, Bauer - Petr Kumstát, Skuhravý, Košťál - Kucharczyk, Alinč, Kraus - M. Dvořák, Kraft, A. Nedorost - V. Polák, Pech, Bednařík. Trenéři: Rulík, Baďouček a Kněžický.