Chomutov - Sparta 3:1Chomutov porazil Spartu a slavil první výhru v sezóně

26. Kaše 1 : 1
33. Malec 2 : 1
58. Divíšek 3 : 1

Chomutov

Hokejisté Chomutova porazili ve druhém kole extraligy pražskou Spartu 3:1 a po páteční porážce v Karlových Varech (2:3 po samostatných nájezdech) se dočkali první výhry v sezóně. Pražané si naopak připsali první ztrátu v ročníku. Piráti Spartě oplatili i dvě porážky z letní European Trophy.

V první třetině se hrál vyrovnaný hokej, více gólových příležitostí si ale vypracovala Sparta. Hned v úvodních třech minutách měl dvě velké šance Kumstát, ale neuspěl. Chomutov se dostal do první velké příležitosti v 13. minutě, kdy Divíšek našel před brankou najíždějícího Mrázka, který také skóre neotevřel.

Další příležitosti si Sparta vypracovala na konci úvodní třetiny. Nejdříve Pilař nastřelil tyč a 11 sekund před pauzou Pacovský netrefil puk před téměř prázdnou brankou. Průběh úvodní části hry byl poznamenán velkým počtem vyloučených, celkem sedm hráčů si odsedělo dvouminutové tresty.

Sparta srovnala za 28 sekund

První gól vstřelil v 26. minutě Chomutov. Pöpperle vyrazil střelu Šuláka před sebe a dojíždějící Kaše dostal puk z bezprostřední blízkosti do brány. Hned za 28 sekund bylo vyrovnáno. Na útočné modré ztratil puk chomutovský Malec a Kumstát prostřelil Hanuljaka.

Do vedení šli ale opět domácí, kteří využili přesilovou hru. Malec napravil chybu u prvního gólu a od modré čáry dělovkou propálil Pöpperleho. Velkou příležitost na srovnání skóre měla Sparta od 37. minuty, když Sikora dostal pětiminutový trest a osobní trest do konce utkání za vražení na hrazení. Šanci měl ale Chomutov, ale při přečíslení tří na jednoho se Svoboda dostal blízko Pöpperleho a puk nepropasíroval do branky.

Do závěrečné části vstoupila Sparta ještě s 65 vteřinami přesilové hry, ale vážnější příležitost si nevypracovala. Šanci na srovnání měli hosté osm minut před koncem, když ze dvou metrů nastřelil Rolinek horní tyč chomutovské brány. Chomutov pozorně bránil a do další vážnější situace hosty nepustil. Naopak dvě minuty před koncem v přečíslení dva na jednoho prostřelil Pöperleho Divíšek a definitivně rozhodl o tříbodové výhře pro domácí.

2. kolo hokejové extraligy:
Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Kaše (Šulák), 33. Malec (D. Hruška, Kämpf), 58. Divíšek - 26. Kumstát (Pech, Philipp). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 4:5, navíc Sikora (Chomutov) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4651.
Chomutov: Hanuljak - Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Kučný, Bartejs, Šulák - Balej, Bartečko, Jaroslav Svoboda - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Hřebejk, Sikora, Šagát - Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Philipp, Švrček, Gřegořek, Sičák, Kubát - Kumstát, Pech, Rolinek - Pacovský, J. Hlinka, P. Ton - T. Rachůnek, Přibyl, Buchtele - Klimek, Simon, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.