Sparta sestřelila mistrovskou Plzeň a pomohla Slavii k prvnímu místu

Hokejisté Plzně ani hráči Slavie neudrželi ve 3. kole Tipsport extraligy stoprocentní bilanci. Ale zatímco mistrovská Plzeň prohrála na ledě Sparty 1:3, Slavia zvítězila nad Pardubicemi 2:1 po nájezdech. V přestřelce porazilo Kladno Vítkovice 6:5 po nájezdech. První tři body si připsal Třinec za výhru 3:0 nad Zlínem. Stejným výsledkem si vyšlápl Hradec Králové na Karlovy Vary a 3:0 zdolala také Kometa Piráty z Chomutova. Litvínov otočil zápas s Libercem a vyhrál 3:2 po nájezdech.

Jaroslav Bednář ze Slavie střílí rozhodující gól v nájezdech brankáři Martinu Růžičkovi z Pardubic.

Mistrovská Plzeň zahájila novou sezónu ve velkém stylu, když zvítězila nad Vítkovicemi i Libercem. Výborně Západočeši začali také v pražských Holešovicích. Už ve 12. minutě Pletka dorazil střelu Dudy do brány a hosté šli do vedení. Sparťané našli recept na hostující obranu ve 22. minutě. A z branky se radoval Ton, jenž začal zápas netradičně až ve třetím útoku. Po faulu na něj sudí nařídili trestné střílení, které Ton bezpečně proměnil, vstřelil 255. gól ve sparťanském dresu a stal se nejlepším střelcem klubu v historii. Do vedení šli domácí krátce před koncem druhé třetiny, když se po přihrávce Klimka prosadil Kumstát. Poslední třetí gól vstřelil Buchtele, jemuž při rychlém protiútoku přihrál Ton.

Stoprocentní Slavia nastoupila i s kanonýrem Bednářem, který nedohrál poslední utkání v Brně. Pražané začali zápas s Pardubicemi obrovským tlakem a už po čtyřech minutách byli odměněni. Holub vystřelil od modré a vyražený puk od brankáře Martina Růžičky dorazil do branky slávistický Vladimír Růžička. Brankář sešívaných Furch držel čisté konto až do 36. minuty. Žejdl ztratil puk a Marha prostřelil domácího gólmana mezi betony. V dalším průběhu zápasu už brankáři na obou stranách dominovali, takže o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich poslal Východočechy do výhody Kolář, ale nájezd vzápětí proměnil i Krenželok a vítězství domácím pak zařídil Bednář.

Kladno vykročilo k první výhře v sezóně razantně a ve 21. minutě po brance Tenkráta vedli Rytíři nad Vítkovicemi 3:0. Hosté ale flintu do žita nehodili a během devíti minut srovnali. Přestřelka pokračovala, za Středočechy se dvakrát prosadil Treille, vítkovický Huna dokonce nastřílel hattrick. Zápas se tak za stavu 5:5 prodlužoval a vítěze nakonec musely určit až nájezdy. V nich rozhodl Treille, jenž se tak také dočkal hattricku.

Za Třinec se prosadil Marek Růžička

Třinec vybojoval první body v sezóně. A připsal si hned tři, když uspěl v zápase proti finalistovi posledního ročníku ze Zlína. Oceláře poslal do vedení ve 14. minutě Adamský, kterého přihrávkou od zadního mantinelu našel Polanský. Druhý zásah přidal Růžička, ale nikoliv největší hvězda týmu Martin, nýbrž Marek Růžička, který tečoval nahození Matuše. Pojistku přidal Hrabal v přesilové hře, jenž dorazil střelu Martina Růžičky. Třinec slaví první vítězství, Zlín naopak poprvé v sezóně nezískal ani jeden bod.

Chomutov na výhru proti Spartě nenavázal. V brněnské Kajot areně se dlouho hrálo bez branek, čekání na gól utnul Tomáš Svoboda, kterého do nájezdu vysunul kolmicí Kováčik. Kometa vzápětí přidala druhý gól, když se o tři minuty později prosadil Žižka. Třetí gól zařídil Burian. Čisté konto si připsal brněnský Trvaj.

Litvínov si v minulém kole odnesl pětigólový příděl od Pardubic a ani proti Liberci to dlouho na zisk bodů nevypadalo. Bílé Tygry poslal do vedení už ve 4. minutě Pospíšil, který využil špatné rozehrávky domácích. Vyrovnávací gól zařídil na konci úvodní třetiny střelou od modré Zeman. Hosté šli podruhé do vedení, když brankář Litvínova Francouz zastavil puk za bránou, tam ho získal Jass a zasunul do brány. Pět minut před koncem třetí třetiny ale vyrovnal z mezikruží Lukeš. Zápas se nakonec rozhodoval až v samostatných nájezdech, ve kterých druhý bod vybojoval pro Litvínov Hanzl.

Hradec Králové začínal na ledě Karlových Varů sérii tří venkovních zápasů v řadě a Východočechům se v KV areně podařilo navázat na vítězství nad Třincem. V první polovině zápasu dominovali brankáři, první však inkasoval ve 35. minutě Závorka, jehož překonal po individuální akci Šimánek. Kapitán Mountfieldu měl prsty i ve druhém gólu, když přihrál puk po chybě domácích Květoňovi, který přidal druhý gól. O poslední zásah se zařídil Dej. Čisté konto si připsal Kantor.

Hokejová Tipsport extraliga, 3. kolo:
Třinec - Zlín 3:0on-line
Branky: 14. Adamský, 26. Marek Růžička, 31. Hrabal.
Litvínov - Liberec 3:2 po sam. náj.on-line
Branky: 20. Zeman, 55. Lukeš, roz. náj. Hanzl - 4. Pospíšil, 42. Jass.
Karlovy Vary - Hradec Králové 0:3on-line
Branky: 35. Šimánek, 45. Květoň, 53. Dej.
Kladno - Vítkovice 6:5 po sam. náj.on-line
Branky: 3. Treille, 13. Dragoun, 21. Tenkrát, 39. Kuchler, 45. Treille, roz. náj. Treille - 28. Huna, 34. Vandas, 37. Káňa, 41. Huna, 46. Huna.
Kometa Brno - Chomutov 3:0on-line
Branky: 31. Tomáš Svoboda, 34. Žižka, 56. Burian.
Sparta - Plzeň 3:1on-line
Branky: 23. Ton z tr. střílení, 37. Kumstát, 52. Buchtele - 12. Pletka.
Slavia - Pardubice 2:1 po sam. náj.on-line
Branky: 4. Růžička, roz. náj. Bednář - 36. Marha.