Litvínov - Liberec 3:2 SNLitvínov si připsal premiérovou výhru, nájezdy rozhodl Hanzl

4. Pospíšil 0 : 1
20. Zeman 1 : 1
42. Jass 1 : 2
55. Lukeš 2 : 2
65. Hanzl (rozhodující nájezd) 3 : 2

Hokejisté Litvínova porazili ve třetím kole extraligy Liberec 3:2 po samostatných nájezdech a poprvé v sezóně se tak radují z výhry. Zápas rozhodl Robin Hanzl, který se v nájezdech jako jediný prosadil.

Hostující Tygři vstoupili do utkání lépe a již ve čtvrté minutě se zásluhou chybné rozehrávky Pavlíka dostal do šance Pospíšil a s přehledem poslal puk nad Francouzovu lapačku.

Hostující brankář se poprvé zapotil až v 7. minutě, kdy ho nahozením z nulového úhlu vyděsil Zeman. V další šanci Litvínova se ocitl po Gerhátově akci Martynek, ale Schwarz se rychle přesunul ke své tyčce. V závěru první části ale již Schwarz inkasoval, když jej překonal střelou od modré Zeman.

Druhé dějství patřilo domácím, kteří byli aktivnější, ale vážnější brankové příležitosti si vytvořit nedokázali. Nepomohli jim k tomu ani dvě početní výhody a tak zahřál domácí až v závěru třetiny ukázkovým bodyčekem střelec branky Zeman, který poslal k ledu Vampolu.

Hned na začátku třetí třetiny se hosté znovu dostali do vedení, když chybu Francouze využil Jass a skóroval do prázdné branky. Severočeši ale nerezignovali a snažili se vyrovnat. V 52. minutě k tomu měl blízko Martynek, ale trefil jen tyč. Pět minut před koncem normální hrací doby se to ale již Vervě podařilo, Schwarze překonal Lukeš.

V prodloužení měly oba celky výhodu přesilové hry, třetí gól ale vstřelit nedokázaly. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých se prosadil jen Hanzl. Druhý bonusový bod tak získal Litvínov.

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 po sam. náj. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 20. Zeman (Stříteský, Hanzl), 55. Lukeš (Hübl, Pavelka), rozhodující nájezd Hanzl - 4. T. Pospíšil (Valský), 42. Jass. Rozhodčí: Turčan, Hribik - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:0. Diváci: 4150.
Litvínov: Francouz - Kousalík, Pavelka, Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka - Majdan, V. Hübl, Lukeš - Martynek, Hanzl, Trávníček - Smolka, Piroš, Gerhát - Jurčík, J. Černý, R. Pšuný. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Derner, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, Říha - T. Pospíšil, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - Urban, Zacha, Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý.