Třinec Spartu trápil, pak zkolaboval

Až pětice gólů v poslední třetině dala Spartě trochu klidu před zápasy v play-off. Třinec favorita takřka v závěrečném utkání základní části extraligy 50 minut trápil, ale v závěru už zkolaboval.

Domácí těžili ze spolupráce sehrané reprezentační dvojičky Hlaváč, Výborný.

V závěrečné dvacetiminutovce se individuálně předvedl také Havlát, který vyrobil dvě branky jako přes kopírák.

Šance Moravanů mohly ještě držet Skořepa s Janků, ale ztroskotali na Pöpperlem, který v brance Pražanů nastoupil místo Břízy.

Marian Jelínek, asistent trenéra Sparty: "Už se koncentrujeme na play-off, tyhle zápasy jsou pro nás těžké psychicky."

Lubomír Pokovič, trenér Třince: "Zlomily nás góly v přesilovkách. Těšilo mě, že kluci pořád makali."

Sparta - Třinec 7:3 (2:1, 0:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 4. D. Výborný (Hlaváč), 20. J. Marek (Richter), 41. D. Výborný (Kratěna), 47. Havlát (P. Nedvěd, Pilař), 51. Havlát (Hlaváč), 58. Ton (D. Výborný), 60. Kratěna (Hanzlík, D. Výborný) - 19. Skořepa (Hunkes), 28. Hebar (Bordowski, Mikšan), 38. Míka (Křetínský). Rozhodčí: Hradil, Smeták - Rittich, Guth. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Diváci: 3970.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Jan Hanzlík, Dobroň, Richter, Majeský, Melichar, Schnábel - Kratěna, D. Výborný, Hlaváč - Ton, J. Marek, Chabada - Havlát, Broš, P. Nedvěd - Olesz, Sivek. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Třinec: Vojtek (47. Biegl) - Všetečka, Bartoň, Houdek, Křetínský, Hunkes, J. Malinský - Míka, Melenovský, Mikšan - Janků, Skořepa, Pavelek - Polanský, Zbořil, Martynek - Hebar, Bordowski, Balčík. Trenér: Pokovič, Marek a Mach.