Litvínov po 'duelu ve Stodolní' nestačil na Vítkovice

Někteří litvínovští hokejisté byli den před utkáním v Ostravě viděni při oslavách postupu do play-off na proslulé Stodolní ulici a podle toho výkon Severočechů v úterním zápase vypadal. Vítkovice rozhodly o své výhře už v první třetině.

Juniorský gólman hostů Fiala byl chvílemi zralý na kyslíkový přístroj, na dlouhé minuty se totiž octil pod stálou palbou.

Třikrát se prosadil Šimíčkův útok a trefil se i Vůjtek, pak však poprvé potrestali chybu lehkovážné domácí obrany i Severočeši a Čaloun po dalších 15 vteřinách vrátil utkání alespoň částečně náboj a hlavně hostům dodal chuť do útočení.

Jenže třetí část už byla znovu jen ohromným galapředstavením mladého Fialy, kterého sice domácí hokejisté nepřekonali, přesto ještě Kubina chvíli před koncem při vlastním oslabení trefil prázdnou klec litvínovského celku.

Miloš Holaň, asistent trenéra Vítkovic: "Hráli jsme uvolněně, bez stresů. Rozhodla první třetina, která nám vyšla."

Vladimír Jeřábek, trenér Litvínova: "Cíl jsme měli splněn, takže bylo těžké mužstvo namotivovat."

Vítkovice - Litvínov 5:2 (3:0, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Irgl (P. Hubáček), 5. Irgl (P. Hubáček), 11. Vůjtek (Varaďa, J. Štefanka), 35. Šimíček (Irgl, P. Hubáček), 60. Kubina (Burger) - 36. Balázs (Heinisch, Ťupa), 36. Čaloun (Kotrla). Rozhodčí: Bolina, Husička - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 3:4. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3761.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Hudec, Malík, Černošek, Dresler, Mojžíš, Chmelíř - Vůjtek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - Peterek, R. Procházka, Krenželok - Hulva, Burger, Turek. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Litvínov: Fiala - Poživil, Hranáč, Škoula, Ťupa, Kroupa, Skuhrovec - Čaloun, V. Hübl, Prorok - Trávníček, P. Martinec, Gombár - Jánský, Heinisch, Balázs - Zálešák, Kotrla. Trenéři: Jeřábek a Rosol.