Tipsport extraliga

Plzeň se rozloučila výhrou nad Znojmem

1. března 2005 21:30 - PLZEŇ

Počáteční převaha domácí Plzně tentokrát přinesla i góly. Hostující Znojmo v brance s juniorem Železným ale v první polovině úvodní třetiny nekladlo velký odpor a v 11. min. už prohrávalo tříbrankovým rozdílem. V závěru první třetiny se hra vyrovnala a znojemský Beroun snížil.

V prostřední dvacetiminutovce hosté zlepšili nejen pohyb na ledě, ale hlavně obranu. Měli i několik dobrých možností skórovat, ale povedlo se to jen Ludvíkovi.

Závěr této části pak patřil plzeňskému celku a zásluhou dvojice Michal Straka-Duda odcházeli jeho hokejisté po druhé siréně do šaten s dvoubrankovým náskokem.

Závěrečná třetina už byla jen odvarem extraligového hokeje. V posledních minutách a dalších dvou gólech v Železného brance už to byla jen plzeňská exhibice.

Jiří Neubauer, trenér Plzně: "Hlavně jsme chtěli poděkovat divákům, a proto jsme dnešní utkání nepodcenili."

Jan Votruba, asistent trenéra Znojma: "Přijeli jsme bez nemocného brankáře Slávika. Ale i přes čtyřgólovou prohru jsme nakonec s náhradní juniorskou brankářskou dvojicí spokojeni."

Plzeň - Znojmo 6:2 (3:1, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 6. Kudrna (Adamský), 8. D. Pospíšil (Kracík, D. Moravec), 11. Jindřich (D. Moravec), 38. Duda (Michal Straka), 54. Kracík (D. Moravec), 55. Matějovský - 17. Beroun (Toman), 35. Ludvík (R. Erat, Uram). Rozhodčí: Kubeš, Turčan - Čížek, Padevět. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 5645.
Plzeň: Pejchar - Marshall, Trnka, Cartelli, Jindřich, L. Procházka, Výtisk, Půlpán - Duda, Michal Straka, Andrašovský - Kracík, D. Pospíšil, D. Moravec - Adamský, Kudrna, Matějovský - M. Polák, Důras. Trenéři: Neubauer a Vlček.
Znojmo: Železný - Bičánek, Benák, Čakajík, Kuboš, Šmach, Toman, Němeček - R. Erat, Ludvík, Uram - Plášek, Pucher, Ambruz - Mikulík, Haman, Beroun - Blatný, Vorel. Trenéři: Hořava a Votruba.