Tipsport extraliga

Oslabené Pardubice si poradily s Kladnem

1. března 2005 21:35 - PARDUBICE

Chřipkou zkoušené Pardubice nastoupily do utkání s Kladnem se třemi útočnými formacemi. Skvělý nástup po elegantním blafáku Hemského domácí ukolébal, což nekompromisně trestal ve vlastním oslabení Zajíc.

Východočechům vázla kombinační souhra, v níž působili až příliš křečovitě. Kladenští z ojedinělé nenápadné akce zvýšili své vedení. V 19. min. odmítl vyrovnání Rozsíval, který jen provětral lapačku pozorného Kopřivy.

Ve druhé třetině se tempo hry stupňovalo, domácí otočili v přesilovkách zápas, kdy nejprve P. Sýkora tečoval střelu Snopka a v závěru třetiny přišly velké chvíle Hejduka. Nejprve v 39. min. nepotrestal faul Zemana při trestném střílení, ale důležitým gólem do šatny 22 s před sirénou si napravil reputaci.

V závěrečném dějství Pardubice dalšími využitými přesilovkami nepřipustily zápas zdramatizovat, i když Hořava ještě stav korigoval.

Pardubice - Kladno 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 2. Hemský (M. Rozsíval), 23. P. Sýkora (Snopek, Dopita), 40. Hejduk (M. Rozsíval, Čáslava), 51. Bulis (Hejduk), 54. A. Novotný (Hemský, P. Sýkora) - 6. Zajíc (Mrázek), 12. V. Čech (Zajíc, Mrázek), 60. M. Hořava (Horna). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bláha, Pešek. Vyloučení: 5:9. Využití: 4:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 8453.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř (21. Mudroch), M. Rozsíval, Linhart, - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.
Kladno: Kopřiva - P. Kasík, V. Čech, Zeman, Jelínek, Ševc, P. Hořava - Kysela, Zajíc, Mrázek - Horna, Hrdina, M. Hořava - Bílek, Gardoň, Huml - Michael Frolík, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.