Nějak nám to skáče, říká o liberecké bilanci brankář Schwarz

Liberec

Liberečtí hokejisté nastřádali po třech kolech extraligy čtyři body. A v každém z dosavadních vystoupení dosáhli rozdílné bilance co se týče výsledků i dění na ledové ploše. Skvělý vstup v Třinci vystřídala domácí prohra s Plzní a poté přišla porážka po samostatných nájezdech v Litvínově. „Přitom nehrajeme špatně,“ tvrdí brankář Marek Schwarz v rozhovoru pro Sport.cz.

Brankář Marek Schwarz z Liberce loví puk ze své brány.

Co říkáte na stávající účinkování Bílých Tygrů?

Myslím, že zatím bojujeme celkem dobře. Všechny zápasy jsme měli docela solidně rozehrané. Ale v těch dvou posledních se vždycky něco stalo, co nám lepší statistiku pokazilo. Možná to bylo z přemíry snahy. Věřím, že výkonnost i během jednotlivých utkání ustálíme.

Pokud jde o bodové příspěvky do tabulky, dají se vyjádřit matematicky tři - nula - jeden. Jak to vnímáte?

Je vidět, že nám ta bilance nějak skáče (úsměv). Nenašel jsem ale nic, co by nám v zápase uteklo, nebo že bychom dostali najednou hodně gólů. Většina duelů je dlouho vyrovnaná ve stylu padesát na padesát. I když na absolutní špičku ztrácíme už čtyři body, nedá se říci, že nám uniká. Víc budeme vědět po odehrání první čtvrtiny základní části.

Vraťte se ještě k pátečnímu zápasu v Litvínově...

Po výborném začátku jsme byli hodně blízko k výhře a měli jsme nakročeno přímo ke třem bodům. Škoda, že jsme nedali aspoň o branku víc, vedli jsme jen 1:0 a 2:1. Při našem dvougólovém vedení by utkání asi vypadalo jinak. Chyběl nám větší klid. Nedotáhli jsme to ale do konce, protože soupeř ve třetí třetině vyrovnal a vynutil si prodloužení a nájezdy.

V neděli vás čeká atraktivní souboj s pražskou Spartou. Tedy s vaším bývalým klubem.

Za Liberec jsem chytal proti Spartě už v závěru minulé sezóny. Pokusím se další kolo brát jako normální zápas. Nebudu moc myslet na to, že hostíme zrovna Spartu a věřím, že nebudeme přemotivovaní.