Rubriky:

Tipsport extraliga

Mikeska: Bez Hejduka a Bulise bych bodování nevyhrál

2. března 2005 11:48 - PRAHA

Pardubický útočník Michal Mikeska dlouho býval v tabulce kanadského bodování hokejové extraligy šedým průměrem. Jeho největším úlovkem bylo 28 bodů z předminulé sezóny a s takovým výsledkem jej fanoušci snadno přehlédli. Letos ale nastal zlom. Centr druhého pardubického útoku své dosavadní maximum skoro zdvojnásobil a s 54 body je před středeční dohrávkou ve Znojmě už téměř jistým vítězem soutěže produktivity.

A to v sezóně, kdy domácí soutěž zaplavili hráči z NHL. "Ale bez nich by to na druhou stranu vyhrát nedokázal," podotkl Mikeska. S kanonýrem Milanem Hejdukem a rtuťovitým Janem Bulisem vytvořili útok, který je postrachem všech obran. Renomé si vydobyli především svým střeleckým instinktem v přesilovkách. "To díky Milanovi a Honzovi jsem nahoře. Já žádný vyloženě koncový hráč nejsem," řekl Mikeska.

Třebíčský odchovanec nastřílel v sezóně 21 branek, na dalších 33 gólů přihrál. V posledních zápasech ale příliš své konto nerozmnožil, jeho šikovné ruce mu svazovaly nervy. "Člověk se z toho trochu zblázní," řekl o vypětí, které s sebou nese sledování změn v čele bodování.

Jak se blížil konec základní části, Mikeska po každém zápase utíkal z ledu do kabiny, pustil si teletext a s napětím čekal, jestli zlínští pronásledovatelé Leška s Balaštíkem ztenčili jeho náskok. Po předposledním zápase v sezóně už nemusel, největší soupeře měl totiž pozorně na očích - své spoluhráče z útoku Hejduka s Bulisem. Hejduk je v bodování na druhém, Bulis na pátém místě.

S Hejdukem si už nebudou nahrávat

A Hejduk přímo před jeho očima jako by chtěl Mikesku vyprovokovat: v úterním zápase proti Kladnu snížil gólem a přihrávkou rozdíl mezi oběma hráči na čtyři body. "Soustředil jsem se na sebe, Milana jsem nehlídal, ale asi začnu. V kabině jsme se bavili, že už si s Hejdukem nebudeme nahrávat," žertoval Mikeska před dnešním zápasem ve Znojmě. Ten definitivně uzavře základní část. "Jeden zápas je ale dost, věřím, že jsem vyhrál," řekl osmadvacetiletý hráč s klidem.

Nervy mu už nepracovaly, za poslední dny toho měl dost. Výhra v bodování totiž pro něj nepředstavuje jen prestižní ocenění, ale i finanční lákadlo. Za to, že vyhraje, má ve smlouvě slíben bonus ve výši měsíčního platu. Ten se pohybuje v desítkách tisíc korun.

Ještě jedno Mikesku může hřát, i když o tom ani nevěděl. Nikdo z velikánů pardubického hokeje, jako byli například současní trenéři Vladimír Martinec a Jiří Šejba, bodování v dresu východočeského klubu nevyhrál. Jako první to dokázal až hráč s jedenáctkou na zádech, populární "Mikeš".

ČTK, Sport.cz

  Sparta - Litvínov dnes 18:30
20191015T18:30:00+0200
Sparta vs. Litvínov
Sparta vs. Litvínov
Sparta
Litvínov

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..