Liberec - Sparta 6:5Liberec po šesti prohrách konečně Spartu udolal, rozhodl Pospíšil

60. Buchtele 6 : 5

Hokejisté Liberce porazili ve 4. kole extraligy Spartu 6:5, připsali si první domácí výhru v sezóně a ukončili sérii šesti porážek ve vzájemných zápasech. Pražané celý zápas dotahovali a na začátku třetí třetiny se zásluhou Petra Tona dočkali i vyrovnání. Na dva slepené góly Tomáše Pospíšila, který zaznamenal také dvě přihrávky, už ale odpověď nenašli. Na straně poražených zaznamenal dvě trefy Jan Buchtele.

Lepší vstup do utkání měli i díky přesilové hře sparťané, Kubáta však v dobré příležitosti vychytal Schwarz. Na druhé straně měl velkou šanci Bulíř, poloodkrytou branku ale netrefil. V polovině první třetiny se domácí ocitli pod velkým tlakem Sparty. Podařilo se jim ale vyhodit kotouč, který se dostal Bartkovi a střelou mezi Pöpperleho betony otevřel skóre.

Pražané dostali kotouč za Schwarze v 16. minutě, branka ale nemohla být uznána, protože Rolinek zasáhl puk rukou. Do dvougólového vedení mohl Bílé Tygry poslat Pospíšil, ale Pöpperleho branku těsně přestřelil.

Gólový účet druhé třetiny otevřel po krásné akci domácí Bulíř, který po Filippiho pasu zakončoval do úplně prázdné branky. Snížení se Sparta dočkala v polovině utkání, kdy se po Kumstátově přihrávce radoval Pech. Liberečtí však přispěchali s bleskovou odpovědí. Po 33 vteřinách vrátil domácím dvougólové vedení svou premiérovou trefou v libereckém dresu Valský.

Velice ofenzivní hokej pokračoval a Pražanům se podařilo opět snížit zásluhou Tomáše Rachůnka. I na tuto branku však měli Bílí Tygři rychlou odpověď. V přesilovce čtyř proti třem se střelou zápěstím prosadil kapitán Nedvěd. Brankové hody druhé třetiny ukončil ve 37. minutě Buchtele, který využil rychlý protiútok a vrátil sparťany opět na dostřel.

Vyrovnání se hosté dočkali po dvaadvaceti vteřinách třetí části. Pěknou souhru s Hlinkou zakončil tvrdou ranou nejlepší střelec v historii Sparty Ton. Za nerozhodného stavu se obě mužstva přece jenom více zaměřila na obranu.

Čtyři minuty před koncem však poslal Bílé Tygry do vedení Pospíšil, který dorazil Filippiho střelu. A tentýž hráč si gólovou radost zopakoval za 28 vteřin, když ho ke skórování vybídl Nedvěd. Sparta následně sáhla ke hře bez brankáře a 10 vteřin před koncem snížil Buchtele. Liberec si ale už vítězství vzít nenechal.

4. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Sparta Praha 6:5 (1:0, 3:3, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Bartek (Bulíř), 22. Bulíř (Filippi, Pospíšil), 29. Valský (Pospíšil, Nedvěd), 34. Nedvěd (Vampola), 56. Pospíšil (Bulíř, Filippi), 57. Pospíšil (Nedvěd) - 29. Pech (Kumstát), 31. T. Rachůnek (Piskáček), 37. Buchtele (Sičák), 41. Ton (J. Hlinka, Rolinek), 60. Buchtele (Rolinek, J. Hlinka). Rozhodčí: Hrubý, Wagner - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. Diváci: 4362.
Liberec: Schwarz - Hunkes, Ulrych, Voráček, Čakajík, Výtisk, Kolmann, J. Říha - Pospíšil, Nedvěd, Valský - Bartek, Filippi, Bulíř - Jass, Vampola, Víšek - T. Urban, Zacha, D. Špaček. Trenéři: Hynek a M. Černý.
Sparta: Pöpperle - Pilař, Piskáček, Sičák, Kubát, Krejčík, Švrček, Gřegořek - Pacovský, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Klimek - P. Ton, Přibyl, Buchtele - T. Rachůnek, Simon, I. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.