Pardubice rozdrtily Znojmo, o dvojicích pro play-off je jasno

ZNOJMO

Jednoznačnou záležitostí skončila dohrávka 51. kola extraligy, v níž hokejisté Znojma podlehli Pardubicím vysoko 3:8. Výsledek určil zbývající dvě dvojice pro čtvrtfinále play-off: Pardubice budou hrát s Kladnem a Slavia s Libercem. Na začátku zápasu se rozloučil se znojemským dresem a diváky obránce Soudek, který ukončil kariéru.

Radost pardubických hokejistů.

Zraněného brankáře Pruska nahradil ve znojemském dresu junior Železný, jenž měl navzdory snaze velmi těžkou úlohu, neboť spoluhráči ho nechávali často napospas soupeři. Znojmo postrádalo obvyklou bojovnost, na výkonu většiny hráčů byla znát únava, kterou oživovaly pouze záblesky pokusů o kombinační útočné akce.

Pardubice měly po většinu utkání převahu a získaly snadno dvoubrankový náskok. První branku utkání vstřelil od modré čáry obránce Čáslava, druhý gól přidal v přesilovce po kombinační akci Petra Sýkory a Dopity Bulis.

Hned v úvodu druhé třetiny snížil Erat, ale naděje na případné vykouzlení dramatu vyprchala za 68 sekund, kdy přidal Hejduk třetí gól. O čtyři minuty později překonal Železného Petr Sýkora. Znojmo mělo ještě jednu možnost ke zvratu, když při přesilovce Pardubic dva hlavní rozhodčí vyloučili souběžně obránce Snopka a Čáslavu. V téměř dvouminutové přesilovce čtyř proti třem se ale Orli utápěli v kombinačních akcích a ke střelbě na brankáře Lašáka se téměř nedostali.

Naopak těsně po skončení přesilovky se oba potrestaní hráči podepsali na pátém gólu ve znojemské síti, který po Čáslavově přihrávce vstřelil Snopek. V dalším průběhu už diktovaly tempo v pohodě hrající Pardubice, jejichž převahu vyjádřil Dopita šestou brankou.

V závěrečné třetině se Znojmu ještě povedlo alespoň zkorigovat výsledek po brankách Vorla a Blatného. Ovšem v pohodě hrající hokejisté Pardubic další snahu Orlů dokonale zmrazili ve vlastním oslabení při vyloučení Novotného, kdy v rozmezí jedné minuty ujeli Bulis a po něm Sýkora a oba své nájezdy proměnili. Bulise tato branka vynesla v kanadském bodování základní části extraligy na třetí místo za spoluhráče Mikesku a Hejduka.

Miloslav Hořava (Znojmo): "Chtěl bych poděkovat divákům, kteří byli výborní a nevypískali nás. Na druhou stranu se stydím za hráče, jak nepomohli našemu mladému brankáři Železnému. To byla hanba a hráči za to budou také patřičně odměněni."

Jiří Šejba (Pardubice): "Zápas byl pro nás velmi důležitý z hlediska umístění. Všechno jsme podřídili tomu, abychom vyhráli. Vím také, že soupeři už chyběla motivace, navíc byl hodně oslaben na místě brankáře. Chtěl bych ocenit výkon našich hráčů, kteří přistoupili k utkání odpovědně."

JME Znojemští Orli - Moeller Pardubice 3:8 (0:2, 1:4, 2:2)
Branky a nahrávky: 22. R. Erat (Uram, Bičánek), 50. Vorel (Němeček), 54. Blatný (Bičánek) - 8. Čáslava (Snopek, Průcha), 13. Bulis (Dopita, P. Sýkora), 23. Hejduk (Mikeska, Mudroch), 26. P. Sýkora (Blažek), 30. Snopek (Čáslava), 36. Dopita (Blažek, P. Sýkora), 53. Bulis (Snopek), 54. P. Sýkora (Dopita). Rozhodčí: Mikula, Husička - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:2. Diváci: 4125.
Znojmo: Železný - Bičánek, Benák, Čakajík, Kuboš, Šmach, Toman, Němeček - R. Erat, Ludvík, Uram - Plášek, Vorel, Pucher - Mikulík (35. Blatný), Haman, Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Mudroch, M. Rozsíval, Linhart, Vyhlídal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.
14. Jihlava5260514090:19524
Pozn.: O třetím místě Pardubic rozhodla lepší vzájemná bilance se Slavií (1:2, 6:4, 3:2 v prodl., 4:5 v prodl.), stejná situace je u osmé pozice Litvínova a jeho bilance s Plzní (2:1, 1:1, 7:1, 2:4).