Slavia zůstává jako jediná bez porážky. Sparta deklasovala Vary, Polanský hattrickem pomohl Třinci k výhře nad Piráty

Hokejisté pražské Slavie jsou nadále jako jediní v novém ročníku Tipsport extraligy bez porážky. Před svými diváky zdolali v rámci 5. kola Vítkovice 2:1 a udrželi první příčku v tabulce. Zlepšenou formu potvrdil Třinec, jenž ve třetím utkání v řadě bodoval. Oceláři udolali před vlastním publikem Chomutov 6:4, když se hattrickem blýskl útočník Jiří Polanský. Střelecky koncertovala Sparta, která zvítězila v Karlových Varech 6:1. Pardubice podlehly doma Zlínu 1:2, stejným výsledkem nestačilo Kladno na Hradec Králové. Brno porazilo Liberec 3:0. Premiérový tříbodový zisk v sezóně slaví Litvínov, který zdolal Plzeň 4:1. Úřadující mistr utrpěl druhou venkovní porážku za sebou.

Jiří Polanský z Třince se raduje ze svého třetího gólu proti Chomutovu.

V libeňské O2 areně padly všechny góly už v úvodní dvacetiminutovce. V 6. minutě sice neproměnil trestné střílení Bednář, Slavii to ale nemrzelo. V rozmezí 13. a 15. minuty dvakrát udeřila, když síť rozvlnili Poletín s Jelínkem. Vítkovičtí těsně před první přestávkou snížili po trefě Káni, na body ale v Praze nedosáhli. Červenobílí mají v tabulce před druhým Brnem aktuálně dvoubodový náskok.

Kometa zlomila odpor libereckých Bílých Tygrů až v závěrečné části. Do střelecké listiny se zapsal jako první Jenyš, pojistku pak přidal v 55. minutě Koreis a výsledek zpečetil trefou do opuštěné brány Káňa. Podještědský celek tak po šesti gólech, které nasázel v minulém zápase Spartě, vyšel tentokrát střelecky naprázdno.

Přestřelka dopadla lépe pro Oceláře

V třinecké Werk aréně začali lépe Chomutovští. Po bezbrankové první třetině zaskočili soupeře dvěma rychlými zásahy, když se trefili Divíšek a Svoboda. Jenže Slezanům stačilo necelých pět minut na to, aby skóre obrátili. Nejprve dvěma zásahy srovnal Polanský a poté se trefil Bonk. První jmenovaný pak ve 38. minutě završil hattrick a zdálo se, že domácí se již o tříbodový zisk nenechají připravit. Jenže Piráti se nevzdávali a ještě do druhé sirény stačili snížit zásluhou Divíška.

Na vyrovnání ale hosté nedosáhli, naopak ve 44. minutě vrátil Třineckým dvoubrankové vedení Krejčí. Severočeši ještě duel po Hruškově trefě zdramatizovali, do prázdné klece ale pojistil domácím výhru Adamský.

Na Kladně kralovali oba brankáři až do 47. minuty, kdy skóre otevřel královéhradecký Plášil. Východočeši vzápětí zvýšili díky Dejově trefě na 2:0 a vedení už uhájili. Domácí se dočkali gólu až sekundu před koncem závěrečné části, kdy Kantorovi překazil čisté konto Rudovský. Svěřenci trenéra Draisaitla si připsali třetí výhru z posledních čtyř duelů.

Mistr padl v Litvínově

Litvínov prahl proti Plzni po první výhře v základní hrací době a jeho touhy začal plnit Viktor Hübl, který zařídil Vervě dvougólové vedení. Indiáni překonali výtečně chytajícího Francouze jen jednou, když se v 37. minutě radoval Kratěna. Poté na ledě úřadoval Trávníček. Ten nejprve vrátil domácím dvougólové vedení a tři minuty před koncem upravil na konečných 4:1.

Pardubice si připsaly první domácí porážku. Do utkání přitom vstoupily dobře a po zásahu Starého v oslabení vedly. Jenže hned o dvě minuty později rozesmutnil příznivce Východočechů Okál, který bekhendem překonal Růžičku. Šestadvacetiletý gólman tak inkasoval doma gól po dlouhých 155 minutách. Na začátku třetí třetiny navíc dokonal obrat Kubiš.

Pražská Sparta, v jejíž brance dostal důvěru Filip Novotný, si na ledě Karlových Varů s chutí zastřílela. Dvěma brankami přispěl k vysokému vítězství 6:1 Přibyl, jednou pak skórovali Ivan Rachůnek, Ton, Klimek a Pacovský. Čestný úspěch Energie zaznamenal Vlach. Lázeňský celek má na kontě po pěti kolech jen dva body a figuruje na posledním místě tabulky.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Třinec - Chomutov 6:4on-line
Branky: 31., 34. a 38. Polanský, 35. Bonk, 44. Krejčí, 60. Adamský - 23. a 39. Divíšek, 25. Jar. Svoboda, 55. D. Hruška.
Pardubice - Zlín 1:2on-line
Branky: 34. Starý - 36. Z. Okál, 41. Kubiš.
Kladno - Hradec Králové 1:2on-line
Branky: 60. Rudovský - 47. Plášil, 50. Dej.
Karlovy Vary - Sparta 1:6on-line
Branky: 24. Roman Vlach - 3. a 28. Přibyl, 15. I. Rachůnek, 25. Ton, 55. Klimek, 60. Pacovský.
Brno - Liberec 3:0on-line
Branky: 46. Jenyš, 55. Koreis, 60. J. Káňa II.
Slavia - Vítkovice 2:1on-line
Branky: 13. Poletín, 15. Jelínek - 20. J. Káňa I.
Litvínov - Plzeň 4:1on-line
Branky: 4. a 21. V. Hübl, 44. a 57. Trávníček - 37. Kratěna.