Kladno - Hradec Králové 1:2Kladno podlehlo Hradci Králové a zůstává předposlední

47. Plášil 0 : 1
50. Dej 0 : 2
60. Rudovský 1 : 2

Kladno

Hokejisté Kladna prohráli v 5. kole Tipsport extraligy s Mountfieldem Hradec Králové 1:2 a zůstávají se čtyřmi body předposlední. Východočeši naopak zakončili úspěšně sérii tří zápasů venku, z kterých vytěžili sedm bodů. O branky vítězů se postarali Karel Plášil a Rastislav Dej, gólman Pavel Kantor přišel o čisté konto v čase 59:59 po trefě Jana Rudovského.

Kladenský Ondřej Havlíček střílí na brankáře Hradce Králové Pavla Kantora v pátém kole extraligy.

Kladno v úvodní části soupeře přehrávalo a vytvořilo si řadu gólových šancí, ale nedokázalo se střelecky prosadit. Hned v první minutě se dostal do šance po úniku Rudovský, blafákem do bekhendu však na Kantora nevyzrál. Další příležitosti měli Tenkrát, Havlíček a Dragoun.

Pokusy hostů byly ojedinělé a Chábera střely z bezpečné vzdálenosti bez potíží kryl. Rytíři byli nadále aktivní, ale nevyužili dvě přesilovky při trestech Červeného a Šimánka.

V druhém dějství se obraz hry změnil a aktivnější byl Hradec. Naznačila to střela Mertla a ve 23. minutě se ve skrumáži snažil protlačit puk za Cháberova záda Švihálek, který pak v další šanci trefil horní tyč.

Z tlaku se Kladno vymanilo při Langhammerově vyloučení, ale v přesilovce se domácí neprosadili. V 35. minutě se do další šance dostal Tenkrát. Hra se vyrovnala, zápas se měnil stále více v urputný boj a navzdory výrazné střelecké převaze hostů ve druhé části zůstával bezbrankový stav.

Změnit to mohl v úvodních vteřinách třetí třetiny Mertl, ale Chábera jeho pokus zlikvidoval. Ve 47. minutě už se hosté dočkali, když po závaru před kladenskou brankou dotlačil puk za brankovou čáru Plášil. Za minutu mohl po chybě hradecké defenzivy vyrovnat Tenkrát, ale zblízka tvrdou ranou Kantora nepřekonal.

Hosté zvýšili v 50. minutě, kdy Mertl uvolnil zadovkou Deje, který zblízka skóroval. Kladno poté nezužitkovalo ani svou čtvrtou přesilovku v zápase. Další možnost pak neproměnil Tenkrát a v 56. minutě nepřekonal Treille Kantora ani z trestného střílení po Harantově zalehnutí puku v brankovišti. Rytíři se prosadili až v poslední vteřině díky Rudovskému.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 60. Rudovský (Hvalíček) - 47. Plášil (Podlešák), 50. Dej (Mertl, Podlešák). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 0:4. Bez využití. Diváci: 2720.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Černošek - Havlíček, Patera, Kuchler - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Eberle, Lukáč, Tenkrát - Strnad, Machač, Dalecký. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Jank, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Dej, Mertl, Podlešák - L. Květoň, Knotek, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, Škoda - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.