Pardubice - Zlín 1:2Zlín těsnou výhrou ukončil domácí sérii Pardubic, rozhodl Kubiš

34. Starý 1 : 0
36. Okál 1 : 1
41. Kubiš 1 : 2

Hokejisté Zlína dokázali v 5. kole Tipsport extraligy jako první v sezóně vstřelit gól a vyhrát na ledě Pardubic. Domácí se sice ujali vedení, ale Berani pak dvěma góly otočili vývoj zápasu a připsali si druhou tříbodovou výhru za sebou. Zlín uspěl na východě Čech po šesti porážkách.

Pardubický brankář Martin Růžička v utkání se Zlínem.

Pardubice nastoupily i s uzdraveným útočníkem Radilem. Od úvodního střídání se hrál velice svižný a důrazný hokej. Zlín měl po faulu Vašíčka k dispozici první přesilovou hru, ale v ní výrazně nezahrozil. V 11. minutě v největší šanci vychytal Zohornu gólman Štůrala, který vleže stihl zastavit puk před brankovou čárou.

Domácího gólmana Růžičku ve druhé části dvakrát zachránila pravá tyč. Nejprve na ní skončila dorážka Melenovského, později i střela Holíka při hře čtyři na čtyři. Zlín pak po návratu Marušáka na led hrál zkrácenou přesilovku, avšak v jejím počátku inkasoval. Ve 34. minutě se po přihrávce Marhy poprvé v sezóně trefil Starý.

Neprůstřelnost Růžička na domácím ledě trvala 155 minut a 33 vteřin. Ve 36. minutě se až před brankoviště protáhl Okál a přesnou ranou do horního rohu branky srovnal. Oba týmy pak v závěru druhé třetiny promarnily po jedné přesilové hře, víc práce měl zlínský Štůrala, který musel čelit důraznému dotírání pardubických hráčů.

Zlínu se velmi vydařil nástup do třetí třetiny. Už po 24 vteřinách se k dorážce dostal Kubiš a rychlou střelou otočil skóre. Pardubice pak přidaly na snaze v útočném pásmu a remízový stav mohly opět nastolit při přesilovce, ale dostaly se jen ke střelám z dálky, které Štůrala bezpečně pochytal.

Zlínský brankář se pořádně zapotil při oslabení po faulu Köhlera v 54. minutě. V dobré pozici netrefil puk Kočí, poté se v čisté gólové šanci zjevil další bek Ďaloga, jeho pokus ale mířil těsně vedle hostující branky. V samém závěru plály na ledě emoce, což odnesl pardubický střelec Sýkora osobním trestem do konce utkání. Pardubicím nepomohla k vyrovnání ani minutová hra bez brankáře.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - PSG Zlín 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 34. Starý (Marha) - 36. Okál, 41. Kubiš (Balaštík, Valenta). Rozhodčí: Polák, A. Jeřábek - Kájínek, Hejl. Vyloučení: 4:5, navíc Cetkovský 10 min., P. Sýkora (oba Pardubice) do konce utkání. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 6923.
Pardubice: M. Růžička - V. Kočí, Píša, Ďaloga, Benák, Vašíček, Gregorc, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - Cetkovský, T. Nosek, T. Zohorna - Kolář, Marha, Starý - Číp, Špaček, Radil. Trenéři: Venera a M. Říha ml.
Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, Kubiš - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, F. Čech - Okál, Melenovský, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.