Slavia - Vítkovice 2:1Slavia udolala Vítkovice a zůstává neporažena

13. Poletín 1 : 0
15. Jelínek 2 : 0
20. Káňa 2 : 1

Hokejisté Slavie zůstávají i po 5. kole jediným neporaženým celkem v Tipsport extralize. Díky vydřené výhře 2:1 nad Vítkovicemi jsou Pražané i nadále v čele tabulky. Všechny góly úterního duelu se vešly do první třetiny, v níž domácím zajistili vedení 2:0 Michal Poletín a Petr Jelínek, za hosty snížil Jan Káňa.

V hodně komorním prostředí zaujal jako první Húževka, jenž zakončil přečíslení Ostravanů, Furch v domácí brance byl ale pozorný. Jen o chvilku později se za záda ostravských beků protáhl Bednář, s blafákem do bekhendu sice neuspěl, ale rozhodčí dobře viděli Stehlíkovo sekání, takže domácí kanonýr dostal možnost na reparát při trestném střílení. Proti Šindelářovi zkusil rychlou střelu zápěstím, pálil však pouze do tyče.

Ve 13. minutě už se domácí radovali, když Poletínovi stačilo trefit prázdnou branku, což také bezchybně splnil. Pár vteřin nato Bednář ze slibné pozice opět pouze rozezvučel brankovou konstrukci. V 15. minutě se proti pravidlům provinil Strapáč a už za 17 sekund ho do hry vrátila trefa Jelínka, jenž stál na pravém místě při puku vyraženém gólmanem Šindelářem. Pohodový náskok domácích se krátce před přestávkou zmenšil po samostatné akci Káni.

Druhá třetina nenabídla prakticky žádné zajímavé momenty, jen optickou převahu hostů, které Káňův gól zjevně probral k životu. Když v jejím závěru neuspěl ani na dva pokusy tísněný Jelínek řítící se na Šindeláře, platilo nadále skóre po prvním dějství.

Během úvodních minut třetí části měli Vítkovičtí blízko k vyrovnání. Kolouch našel zpoza branky Kucseru, jehož zakončení vytěsnil Furch i díky dobrému reflexu jen s velkým štěstím. Na druhé straně neuspěl Bednář. Posledních 80 vteřin to hosté zkusili bez brankáře, ale bez úspěchu.

5. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Poletín (Klhůfek, Žejdl), 15. P. Jelínek (Krenželok, Bednář) - 20. J. Káňa I. Rozhodčí: Lacina, Pešina - Barvíř, Lhotský. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 2533.
Slavia: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton - Bednář, P. Jelínek, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Sklenář - Micka, Klhůfek, Krenželok - Stránský, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Vítkovice: Šindelář - Štencel, Barinka, Sloboda, Kudělka, L. Kovář, R. Stehlík - J. Káňa I, Burger, Valčák - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Szturc, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus a Šimíček.