Polanský dal hattrick za sedm minut! Křivda mě nakopla, začalo mi vše vycházet, jásal

Přesně 7 minut a 11 sekund potřeboval útočník Jiří Polanský, aby zkompletoval hattrick. Za takovou dobu Třinec otočil skóre zápasu s Chomutovem z 0:2 na 4:2. "Zažít takový zápas by chtěl každý," radoval se střelec po zápase.

Hokejisté Třince (zleva) Tomáš Linhart, Jiří Polanský, Martin Adamský a Daniel Krejčí se radují z gólu.

Podruhé v kariéře jste dosáhl na hattrick. Jaký pocit to byl?

Jedním slovem super. Poprvé to bylo někdy před šesti lety (pozn. red.: před sedmi). Najednou mi všechno vycházelo, zažít takový zápas by chtěl každý.

Pouhých 19 sekund po návratu z trestné lavice jste vstřelil první branku a pak v rychlém sledu druhou a čtvrtou. Vyloučení vás tolik nakoplo?

Vyloučení jsem cítil jako malou křivdu, nebyl jsem si vědomý faulu a to mě opravdu nakoplo. Navíc Chomutov měl výhodu přesilovky čtyři na tři. Vedl 2:0 a zdálo se, že zápas je v jeho moci. Tu přesilovku ale nevyužil a říká se, že kdo v hokeji nedá gól proti třem, prohraje. Často to vychází. Během deseti minut jsme byli na koni my. Viděl jsem, jak ožila střídačka, věřil jsem, že už vyhrajeme.

Utkání jste si ale zkomplikovali, když soupeř snížil vaše vedení 4:2 na rozdíl jediné branky.

Stalo se to po nedůslednosti při buly, špatně jsme si rozebrali hráče.

Jste si jistý, že tyhle tři branky vás střelecky nastartovaly? V minulých čtyřech kolech jste nevstřelil žádnou.

Věřím, že náš útok góly dávat bude. Tým je od nás čeká, pokud bychom je nedávali, byla by to chyba. S Martinem Adamským jsme začínali ve čtvrté pětce, pak postoupili do třetí a nyní jsme ve druhé, což je střelecký závazek. Uvidíte, že až jeden dva góly vstřelí náš parťák v útoku Saša Gorškov, začne předvádět velké věci. Má hodně šikovné ruce.