Nebývalé gólové hody okořenili hattrickem Ton s Adamským. Slavia uhájila neporazitelnost až v nájezdech

Střelecká exploze, nebývalá branková úroda! V 6. kole Tipsport extraligy si hokejoví fanoušci přišli na své. V sedmi duelech padlo dohromady 58 gólů, v průměru přes osm na utkání, hned pětkrát se muselo prodlužovat. Pozici lídra a punc neporazitelnosti si udržela pražská Slavia, ale Chomutov udolala až 7:6 v samostatných nájezdech.

Pavel Klhůfek ze Slavie se raduje po vstřeleném gólu.

V západočeském derby se nakonec z vítězství nad Karlovými Vary radovala mistrovská Plzeň (4:3 po nájezdech) a další lavina gólů byla k vidění ve Vítkovicích, kde domácí zdolali Pardubice 6:5 v prodloužení.

Sparta rozstřílela Třinec 8:3 v zápasu, kde si po hattricku připsali sparťan Petr Ton a třinecký Martin Adamský. Liberec podlehl na svém ledě Kladnu 1:3, Litvínov si odvezl ze stadiónu královéhradeckého Mountfieldu bonusový bod navíc za výhru 3:2 po rozstřelu a Zlín zvítězil nad brněnskou Kometou 4:3 rovněž po samostatných nájezdech.

Chomutov Slavii ještě v extralize nikdy neporazil, ale tentokrát byl od historické výhry krůček. V závěrečné třetině zlikvidoval třígólové vedení Růžičkova výběru a v zápase nasázel opěvovanému Dominiku Furchovi více gólů, než kolik hvězda v brance Pražanů inkasovala v předchozích pěti kolech dohromady. Severočeši padli až v nájezdech, o šestém vítězství Slavie v řadě rozhodl Lukáš Krenželok.

Bod proti favoritovi urvaly s novým koučem Karlem Mlejnkem na střídačce také poslední Karlovy Vary, které v západočeském derby podlehly mistrovské Plzni na jejím ledě rovněž až v rozstřelu. Radim Hruška sice trefou 55 sekund před koncem normální hrací doby vynutil prodloužení, ale v samostatných nájezdech osvědčil pevné nervy zkušený Tomáš Vlasák.

Pardubický brankář Martin Růžička, jenž v novém ročníku soutěže udržel už dvakrát čisté konto, bude asi také muset dlouho vzpomínat, kdy v zápase inkasoval půltucet gólů. Utkání ve Vítkovicích rozhodl v prodloužení Jan Káňa, který skóroval v pátém utkání za sebou. Domácí potvrdili, že to na Východočechy umějí: v posledních čtyřech vzájemných zápasech přenechali soupeři jediný bod.

Ton vyrovnal rekord

Dalších jedenáct gólů bylo k vidění v Holešovicích. Nadílku načal už v sedmé vteřině Petr Ton, čímž vyrovnal rekord Dominika Pacovského a Pavla Janků, nejrychlejších střelců v historii samostatné české extraligy. Sparťanský kanonýr během první třetiny zaznamenal hattrick a navrch přidal asistenci, v dresu poražených zaznamenal všechny tři góly forvard Martin Adamský.

Sparta má v novém ročníku doma zatím stoprocentní bilanci a v tabulce už je druhá za městským rivalem Slavií. V týmu Ocelářů vyšel znovu střelecky naprázdno kanonýr Martin Růžička, extraligový rekordman v počtu vstřelených branek v základní části i v play off.

Prvního plného bodového zisku se dočkali Rytíři z Kladna, aktuální formu potvrdil Litvínov, jenž prodloužil sérii výher na čtyři.

Skončila šňůra úspěchů brněnské Komety, která před pátečním jihomoravským soubojem ve Zlíně třikrát za sebou naplno bodovala a gólman Jiří Trvaj přitom dvakrát vychytal čisté konto. Hosté sice dokázali ve třetí třetině vymazat třígólové manko, ale bod navíc nakonec vystřelil Zlínu v nájezdech druhou trefou v zápasu Honejsek. O výsledkové převaze úřadujících vicemistrů nad Kometou hovoří i bilance devíti vítězství z posledních 11 vzájemných duelů.

Hokejová Tipsport extraliga - 6. kolo:
Vítkovice - Pardubice 6:5 v prodlouženíon-line
Branky: 3. Huna, 10. Szturc, 22. Stehlík, 24. Kucsera, 45. Svačina, 64. J. Káňa - 9. a 49. Kousal, 23. P. Sýkora, 27. Radil, 35. J. Kolář
Plzeň - Karlovy Vary 4:3 po sam. nájezdechon-line
Branky: 6. Lev, 20. Kašpařík, 59. Duda, rozh. nájezd Vlasák - 10. Koblasa, 39. Kytnár, 60. R. Hruška
Liberec - Kladno 1:3on-line
Branky: 47. Bulíř - 15. Dalecký, 34. Kuchler, 48. Tenkrát
Hradec Králové - Litvínov 2:3 po sam. náj.on-line
Branky: 20. L. Květoň, 54. Vydarený - 14. J. Černý, 33. Ručinský, rozh. nájezd Hanzl
Chomutov - Slavia 6:7 po sam. nájezdechon-line
Branky: 48. a 54. Balej, 2. Divíšek, 33. Bartečko, 55. Kubinčák, 60. Pulpán - 1. Kolařík, 7. Sklenář, 11. Klhůfek, 13. Štich, 34. Bednář, 56. Skokan, rozh. nájezd Krenželok
Zlín - Brno 4:3 po samostatných nájezdechon-line
Branky: 24. a rozh. nájezd Honejsek, 15. F. Čech, 28. Z. Okál - 41. Jenyš, 44. V. Němec, 56. Žižka
Sparta - Třinec 8:3on-line
Branky: 1., 5. a 20. Ton, 19. Rolinek, 29. Kumstát, 33. J. Hlinka, 42. Přibyl, 51. Pech - 5., 25. a 36. Adamský