Vítkovice uštědřily Spartě výprask 5:1

Hokejisté Vítkovic zvítězili v úvodním čtvrtfinálovém utkání na ledě favorizované Sparty 5:1. K úspěchu je nasměrovaly tři branky během necelých osmi minut v úvodu utkání. Dvě trefy zaznamenal Vladimír Vůjtek, Radek Procházka si připsal gól a dvě asistence. Série hraná na čtyři vítězné zápasy pokračuje v Praze v sobotu od 19 hodin.

Ilustrační foto.

Sparťané vstup do play-off absolutně nezvládli. Pöpperleho střídal už v 10. minutě po třetí obdržené brance Bříza a proti aktivní i důrazné hře Vítkovic favorit nenašel protizbraň. "Selhali jsme v útoku i obraně a když soupeř snadno získal tříbrankové vedení, už jsme se nedostali do zápasu," litoval trenér Slavomír Lener.

Domácí bez nemocných Kratěny s Pilařem od začátku ztráceli v osobních soubojích a první vážnější ohrožení jejich svatyně nabídlo soupeři vedení. Dvě Vůjtkovy trefy potom vyhnaly mladého sparťanského gólmana z ledu. "Perfektně nám vyšel vstup do utkání, tým hrál agresivně, s nasazením, takticky ukázněně a nedělal tolik chyb jako Sparta," liboval si asistent vítkovického kouče Miloš Holaň.

Klíčový okamžik zápasu
Dvě branky Vladimíra Vůjtka v 8. a 10. minutě
Hvězda duelu
Vladimír Vůjtek mladší - dvěma góly vyhnal mladého gólmana Pöpperleho z branky

Sparta zaostávala i v bruslením byla značně chaotická, nepomáhalo ji ani míchání sestavou a při Turkově tyčce měla štěstí. Urostlí obránci hostí vzorně čistili prostor před Pincem, Sparta se utápěla v útočném zoufalství. a z hlediště se ozýval pískot diváků. Využitá přesilovka v polovině zápasu sice dala domácím naději, jenže jejich herní nedůslednost uměl soupeř trestat a v poslední třetině ještě dvakrát pokořil bezmocného Břízu.

Sparta Praha - Vítkovice 1:5 (0:3, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 34. Broš (Řezníček) - 2. Burger (Turek), 8. Vůjtek (Kubina, R. Procházka), 10. Vůjtek, 46. R. Procházka (Peterek), 56. Krenželok (R. Procházka, Peterek). Rozhodčí: Minář, Turčan - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:12, navíc Schnábel (Sparta) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 6105.
Sparta Praha: Pöpperle (10. Bříza) - Richter, Jan Hanzlík, Dobroň, Řezníček, Melichar, Majeský, Schnábel - Marek, D. Výborný, Hlaváč - Ton, Sivek, Chabada - Havlát, P. Nedvěd, Broš - Kašpařík, od 10. navíc Netík, Olesz. Trenéři: Lener, Gudas a Jelínek.
Vítkovice: Pinc - Kubina, Philipp, Hudec, Malík, Černošek, Dresler - Vůjtek, J. Štefanka, Varaďa - Irgl, Šimíček, P. Hubáček - M. Tomášek, Burger, Turek - Peterek, R. Procházka, Krenželok. Trenéři: Vůjtek st. a Holaň.
Stav série: 0:1.