Plzeň - Kladno 3:5Kladno díky povedené druhé třetině přehrálo mistra

29. Tenkrát 2 : 3
33. Hanzlík 3 : 3
35. Rudovský 3 : 4
38. Rudovský 3 : 5

Hokejisté Kladna zvítězili v 8. kole na ledě úřadujícího mistra Plzně 5:3 a připravili Indiánům první porážku v sezóně na domácím ledě. Rytíři ani jednou během utkání neprohrávali a zaslouženě si především díky třem trefám v průběhu druhé třetiny zajistili tři body. V jejich dresu se třemi kanadskými body blýskli autor dvou gólů a nahrávky Jan Rudovský a Michal Dragoun, jenž zaznamenal tři finální přihrávky.

Plzeňský gólman Lukáš Mensator a zadák Jiří Hanzlík (uprostřed) se snaží zabránit v šanci Pavlu Paterovi z Kladna.

Aktivněji vstoupili do utkání hosté, k čemuž jim pomohla brzká přesilovka. Tu sice nevyužili a v sedmé minutě na Mensatorovi ztroskotal i osamocený Dragoun, ten si ale vše vzápětí vynahradil, když jeho nahrávku zpoza branky napálil přesně pod horní tyč Treille. Domácí probudil až obdržený gól a z první vážnější akce se jim povedlo vyrovnat poté, co Vlasákovu přihrávku od pravého mantinelu poslal zblízka do sítě sváteční střelec Frolo.

Za chvíli dostali lépe se pohybující Rytíři svého soupeře pod tlak a po šikovné přihrávce Kaberleho zvýšil ještě loni plzeňský Havlíček z úhlu na 1:2. Od další pohromy uchránil Indiány jen Mensator, který zastavil dorážku nekrytého Patery a trefa Rudovského neplatila kvůli zásahu vysokou holí. Plzeň do hry vrátila až v 18. minutě šťastná vyrovnávací branka Novotného díky teči kladenského hráče.

Do prostřední části nastoupili aktivněji domácí, ale nezužitkovali početní výhodu. Naopak krátce po jejím skončení vrátil Rytířům vedení Tenkrát přesnou střelou po přečíslení dva na jednoho. Přesilovka ve 31. minutě již domácím vyšla lépe a nahození Hanzlíka, jenž nastoupil k 999. utkání v extralize, skončilo díky cloně Dudy v síti.

Proti platnosti plzeňské trefy na 3:3 hosté mocně protestovali. Následně znovu začali domácí přebruslovat a po ideální nabídce Dragouna opět vrátil Rytířům ve 35. minutě vedení zblízka Rudovský. Stejný střelec upravil o necelé čtyři minuty později svou dorážkou na 3:5.

Ve třetí třetině stáhli domácí hru na tři útoky a vrhli ve snaze o zkorigování výsledku všechny síly do ofenzivy. Kladno spolehlivě bránilo a občas vyráželo do nebezpečných protiútoků. Proti střele Patery z bezprostřední blízkosti a teči Eberleho ovšem stačil zasáhnout střídající gólman Machovský. Během posledních deseti minut hosté v poklidu přečkali oslabení a o výhru je nepřipravila ani téměř dvouminutová hra domácích bez brankáře.

8. kolo hokejové extraligy:
HC Škoda Plzeň - Rytíři Kladno 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Frolo (Vlasák, Kratěna), 18. Š. Novotný (Boháč, T. Sýkora), 33. Jiří Hanzlík (Vlasák, Pletka) - 8. S. Treille (Dragoun, Rudovský), 16. Havlíček (T. Kaberle), 29. Tenkrát (Eberle, David Růžička), 35. Rudovský (Dragoun, Doudera), 38. Rudovský (Jankovič, Dragoun). Rozhodčí: Pešina, Šindler - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 4590.
Plzeň: Mensator (38. Machovský) - Dan Růžička, Jiří Hanzlík, Mozík, Seman, Boháč, Frolo - Duda, Martin Straka, Pletka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Š. Novotný, T. Sýkora, J. Sýkora - Dvořák, Lev, Schleiss. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Majeský, Černošek (23. Jankovič) - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Havlíček - Strnad, Lukáč, Machač. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.