Pardubice rozhodly v přesilovkách

bum, JNPrávo

Třetí celek základní části se doma rozehrával pomalu, ale od druhé třetiny začal ovládat hru, když upracovaný výkon vylepšil znamenitými přesilovkami a náskok si profesorsky ohlídal. "Byli jsme ale dost rozpačití," tvrdil přes vítězství pardubický asistent Jiří Šejba.

Úvod totiž patřil ofenzivně nastartovanému Kladnu, jehož vervu prokázal už ve 4. minutě Hrdina, jenž se lehce prosmýkl mezi beky a puk odražený od mantinelu zametl za Lašáka Gardoň. Hosté poté měli výhodu dvojnásobné přesilovky, ale pardubický gólman v horkých 48 vteřinách zlikvidoval tři kladenské tutovky.

Zprvu těžkopádné Pardubice se chytily díky přihrávce Blažka, kterou za Orcta nohou ztečoval kladenský bek Kasík. Domácí měli štěstí i nadále, průnik T. Kaberleho zastavila pravá tyč brankové konstrukce a dorážející Hluchý nepochopitelně nastřelil i její levou část. "Koncovka nás strašlivě zradila," mrzelo kladenského trenéra Zdeňka Müllera.

Zaplněný stadion se za tři minuty otřásl štěstím, když už druhou přesilovku procedil za Orcta P. Sýkora a oslavné chorály propukly 131 vteřin před koncem druhé části, to nejproduktivnější hráč soutěže Mikeska v další početní výhodě dostal puk mezi betony kladenského gólmana. " Branky inkasované v oslabení byly ovšem strašně laciné," všiml si Müller. Když po krásném pasu Hemského objevil další skulinu v Orctově výstroji Pištek, dospěli domácí přes řadu pěstních potyček k první výhře v sérii.

Pardubice - Kladno 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 14. Blažek (Čáslava), 28. P. Sýkora (Čáslava, Dopita), 38. Mikeska, 43. Pištek (Hemský) - 4. Gardoň (Hrdina). Rozhodčí: Rejthar, Šindler - Čech, Chytil. Vyloučení: 10:10, navíc M. Rozsíval (Pardubice) 10 min. Využití: 3:0. Diváci: 9084. Stav série: 1:0.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Pácal, M. Rozsíval, Havíř, Linhart, Mudroch - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Divíšek, Pištek - Tvrdík, Koukal, Průcha. Trenéři: Martinec a Šejba.
Kladno: Orct - Ševc, T. Kaberle, Zeman, Špelda, V. Čech, P. Kasík - Bílek, Patera, Martin Procházka - M. Hořava, Gardoň, Hrdina - Kysela, Zajíc, Mrázek - Hluchý, Kalla, Martin Frolík. Trenéři: Müller, Tatíček a Evan.
Stav série 1:0