Pálffy dvěma góly zařídil výhru Slavie

Narozdíl od nejlepších dvou celků dlouhodobé části zvládli obě své domácí utkání Slavia a Pardubice. Pražský celek si i ve druhém dějství čtvrtfinálové série pohlídal nebezpečný první útok Liberce a opět trestal chyby zkušených hráčů soupeře. Po nedělním potrestání Modrého faulu tentokrát slávisté vyškolili Fischera a Kloučka a po gólech Hrušky a dvakrát Pálffyho zvítězili 3:1.

Slavia šla do vedení už ve 4. minutě, kdy si Hruška několika bleskovými kličkami pohrál z posilou z NHL Fischerem a v pádu propálil Hniličkovy betony. Zkušený bek Detritu jen nevěřícně kroutil hlavou, co s ním kanonýr Slavie vyvedl.

Domácí zvýšili v 16. minutě a opět po chybě zkušeného obránce Liberce. Pálffy si obhodil Kloučka, který navíc ztratil hůl. Slovenský kanonýr si dojel odražený puk a opět našel skulinku mezi betony hostujícího gólmana.

Naději dal Liberci Čermák

Liberec se těžko prosazoval proti kompaktní obraně Slavie, pomohl mu až faul Supa. V početní výhodě zavezl puk do pásma Čermák a chytrým švihem do protipohybu Fraňka snížil. Byla to první přesilovková trefa Bílých Tygrů proti Slavii v letošní sezóně.

Po změně stran se oba celky soustředily na defenzívu, zejména domácí hráči se před Hniličku příliš netlačili. Výjimkou byl brejk Vašíčka s Havlem, kteří využili poziční chyby Modrého. Opora Liberce se ale včas přesunula a Havlovu střelu chytila.

Liberec, vědom si nepříznivého stavu, se tlačil do útoku a vyrovnání měl na holi Hanzlík, domácí zachránil pohotovým zákrokem Franěk. Domácí brankář si oddechl i v 36. minutě, kdy Jirušovu střelu tečoval Tomajko.

Slavia se i ve třetím dějství soustředila na spolehlivou obranu a do bezhlavého útočení se nehnala. Liberec se snažil o vyrovnání, zkušený domácí celek jej ale do vyložené šance nepustil. Pojistku domácím zařídil opět Slovák Pálffy, jehož střelu za záda Hniličky nešťastně srazil Fischer.

Hosté možná doplatili na nezkušenost ve vyřazovacích bojích, přestože nebyli horší, na zkušený výkon Slavie recept nenalezli.

Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Hruška, 16. Pálffy (Stümpel, Kadlec), 58. Pálffy (Sup) - 17. Čermák (Jiruš). Rozhodčí: Bolina, Smeták - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:3 navíc Klouček 5 min. + do konce zápasu. Využití: 0:1. Diváci: 7256.
Slavia: Franěk - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Špaček, Žabka, Žižka, Graňák - Pálffy, Stümpel, Tomica - Vlasák, Vašíček, Antoš - L. Havel, Beránek, Sup - Hruška, M. Kopecký, R. Dlouhý. Trenéři: Růžička, Weissmann a Kalous.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý, M. Duben - R. Vrbata, Kotalík, V. Nedorost - Vaic, Podkonický, P. Rozsíval - Čermák, Rataj, Tomajko - V. Novák, Plodek, S. Procházka. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.