Hokejisté Zlína a Vítkovic se ujali vedení

Třetí duely čtvrtfinále play-off hokejové extraligy vyzněly v úterý lépe pro celky z Moravy. Obhájce titulu ze Zlína zvítězil na ledě Litvínova 2:1 a stejným poměrem vede i čtvrtfinálovou sérii, hokejisté Vítkovic pro změnu uspěli doma v souboji s pražskou Spartou. Severomoravané vyhráli 3:1 a sérii vedou v poměru 2:1.

Zlínu se podařilo na stadiónu Ivana Hlinky v Litvínově vstřelit rychle první branku a donutit tak domácí ve snaze o vyrovnání k otevřenější hře. Gól Martina Erata ze čtvrté minuty byl však na dlouho dobu posledním. Další trefy se diváci dočkali až ve 49. minutě, kdy věrné zlínské příznivce potěšila přesná střela Balaštíka. Domácí sice kontrovali o deset minut později po pohledné akci Brandy, na vyrovnání už ale nezbyl čas.

Hokejisté Vítkovic bušili na sparťanskou svatyni od úvodu utkání a hosté mohli děkovat jen brankáři Břízovi za bezbrankovou první třetinu. Před polovinou utkání už ale kouzlo sparťanského veterána nevydrželo, když puk odražený od zadního mantinelu zasunul do odkryté branky Štefanka. Hosté sice dokázali srovnat Nedvědovou tečí, v závěrečném dějství ale inkasovali další branku z hole kapitána Kubiny. Vítězství Vítkovic pak při power-play Sparty podtrhl ex-sparťan Šimíček.

Čtvrfinálové série Litvínov - Zlín a Vítkovice - Sparta pokračují čtvrtými zápasy ve středu. "Dneska to bude o hodně těžší. Budeme muset vyhrát a to je svazující," řekl pro ČTK sparťanský útočník Jan Marek. Vítkovice požene za vítězstvím znovu vyprodaná hala. "Před takovou kulisou jsem hokej snad ještě nikdy nehrál. Před lidmi smekám," uvedl hrdina úterního večera Kubina, jenž měl prsty ve všech gólech domácích.

V Litvínově zatím panika nepropukla. "K postupu musí Zlín ještě dvakrát vyhrát a ve středu to bude úplně jiné," varoval úřadujícího mistra jediný litvínovský střelec v úterním zápase Daniel Branda.