Sparta deklasovala v derby Slavii. Litvínov popáté v řadě prohrál a je poslední

První pražské derby v nové sezóně jasně ovládli hokejisté Sparty. V O2 areně deklasovali v rámci 11. kola Tipsport extraligy před zraky 11 716 diváků domácí Slavii 6:0. Hradec Králové bodoval v nejvyšší soutěži podeváté v řadě, když zvítězil v Chomutově 3:2 po prodloužení. Kladno udolalo před vlastním publikem Litvínov 3:2. Verva si připsala pátou porážku za sebou a v tabulce je poslední. Pardubice zdolaly Karlovy Vary 4:2, přičemž na tříbodový zisk zadělaly třemi zásahy už v první třetině. Východočeši vyhráli popáté v řadě a jsou i nadále první.

Hokejisté Sparty se radují z gólu proti Slavii. Zleva Tomáš Rachůnek, Petr Ton, Jan Švrček a Jaroslav Hlinka.

V derby pražských "S" měli od začátku navrch hráči z Holešovic. Jednou z hlavních postav utkání se stal Jaroslav Hlinka, jenž zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Druhou nulu v sezóně vychytal před rekordní návštěvou sparťanský brankář Tomáš Pöpperle.

Slavia padla počtvrté v řadě, naopak svěřenci trenéra Josefa Jandače dokázali po dvou porážkách opět naplno bodovat a posunuli se v tabulce na druhou příčku.

Hradec veze z Chomutova dva body

Piráti měli proti Hradci hned v úvodu střetnutí téměř půlminutovou přesilovku pět na tři, hosté se ale ubránili a ve 13. minutě šli do vedení, když Ptáčkova tečovaná bomba od modré rozvlnila síť. Chomutovští však ještě do první sirény srovnali, když se ve vlastním oslabení prosadil Šulák.

Na začátku prostřední dvacetiminutovky se Východočeši znovu ujali vedení zásluhou Škody, přesto svůj těsný náskok až do konce neudrželi. Ve 43. minutě zařídil domácím prodloužení z dorážky Hřebejk. To trvalo jen devatenáct vteřin, když hradecký Květoň dopravil puk za Řehořova záda. Chomutovští prohráli ve svém hájemství již popáté v řadě.

Litvínov popáté v řadě prohrál

Kladno si poradilo doma s Litvínovem a poprvé v sezóně vyhrálo doma v základní hrací době. Po bezbrankové první třetině otevřel skóre ve 23. minutě v přesilovce Růžička a o šest minut později přidal druhou branku Rytířů Tenkrát. Jenže Verva na začátku závěrečné části šokovala soupeře, když v rozmezí 45. a 47. minuty srovnala. Nejprve snížil Ručinský a vzápětí rozesmutnil kladenské fanoušky Hanzl. Přesto hosté odjížději domů zklamaní. O vítězství Středočechů rozhodl v 50. minutě Dragoun.

Pardubice si poradily s Vary

Pardubice měly proti Karlovým Varům rychlý nástup do utkání a již v prvních dvaceti minutách si vypracovaly tříbrankový náskok. Postupně skórovali Tybor, Kousal a Nosek. Po změně stran sice lázeňský celek po trefách Balána a Hovorky zápas zdramatizoval, Východočeši si ale vítězství už nenechali vzít. Na konečných 4:2 uzavřel v 56. minutě Cetkovský.