Rubriky:

Tipsport extraliga

Pálffy: Gólově to pouze na mně nestojí

9. března 2005 11:00 - PRAHA

Skvělou bilancí se může po dvou odehraných střetnutích čtvrtfinále play-off pochlubit jedna z hvězd v dresu pražské Slavie Žigmund Pálffy. Slovenský hokejista v domácích zápasech nastřílel v každém utkání dvě branky, před stěhováním série do Liberce ale varuje: "Liberec bude dopředu tlačit obecenstvo, to vyhecuje. Budou do nás bušit," říká Pálffy v rozhovoru pro Právo.

Během dvou zápasů play-off jste dal Liberci už čtyři góly, jak jste našel takovou střeleckou formu?
Zní to jednoduše, daří se mi proměňovat šance. Góly se ode mne jako útočníka očekávají, ale musím plnit také obranné úkoly. Hlavní je, že víme co hrát. Bráníme střední pásmo a soupeř se k nám do třetiny nedostane.

Je pro vás výhodou, že libereckého brankáře Hniličku znáte ze společného působení v Los Angeles?
Nemohu tvrdit, že bych ho měl nějak zvlášť přečteného, gólovou situaci řeším podle okamžité intuice. Každý brankář má slabší stránky a v play-off tvoří přes osmdesát procent výkonu mužstva. Ve Slavii víme, že když Franěk pustí jen jeden gól, tak my vpředu dva nebo tři góly dáme.

Doma jste byli stoprocentně úspěšní, ale na ledě soupeře vás čekají zřejmě obtížnější zápasy...
Liberec je v play-off poprvé, takže bude mít asi vyprodáno a hráče bude dopředu tlačit obecenstvo, to je vyhecuje k útočení. Budou do nás bušit. Ale my musíme hrát chytře, rozhodně nebudeme jen bránit v pěti lidech modrou čáru, jak to dělá Zlín. Chceme zachytávat puky už na červené a chodit do protiútoků. Věřím, že tam minimálně jednou vyhrajeme.

Slávistický obránce Žižka má po tvrdém střetu u mantinelu zlomené žebro. Nemáte obavy, že i vám osobně nyní budou liberečtí hráči věnovat zvýšenou pozornost?
Když hrajete třeba proti Fischerovi, tak vám to dá pocítit, ale jsem zvyklý. Schopné skórovat jsou všechny čtyři naše řady a to je největší plus současné Slavie. Góly nestojí jen na mně, příště to může být zase někdo jiný, kdo to vezme střelecky na sebe. Máme svůj systém hry a ten budeme dodržovat.

Jak využijete volno před čtvrtečním pokračováním série v Liberci?
Odpočinek vítám, ke konci pondělního zápasu už jsem docela cítil nohy. Hokej teď na dva dny zcela vypustím. Nosit v hlavě hned další zápas je nesmysl, člověk musí relaxovat. Je důležité myslet na jiné věci, doma si v klidu užívat.

Už jste si vzpomněl na ligové play-off před třinácti lety, kdy jste zářil v dresu Trenčína a na cestě k titulu dal celkem 18 branek?
Tenkrát se mi hrálo skvěle, ale od té doby se hodně změnilo. Dnes je pro útočníky daleko těžší se prosadit. I tentokrát se ovšem budu snažit, abychom postoupili co nejdál. Je teprve začátek play off, ale máme mančaft, který může hodně dokázat.Jdeme zápas od zápasu, ale věříme si, máme silné mužstvo, kterému může hodně dokázat, ale zatím je pouze v polovině cesty do semifinále.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..