Rubriky:

Tipsport extraliga

Sparťané prožívali obrovské zklamání

13. března 2005 15:52 - PRAHA

Sen hokejistů pražské Sparty o extraligovém triumfu se rozplynul již ve čtvrtfinále. Favorit posílený o řadu hráčů z NHL včetně hvězd Petra Nedvěda, Martina Havláta či Davida Výborného ztroskotal na sebevědomých Vítkovicích a dosáhl nejhoršího výsledku za posledních deset let. Pražané prožívali po sobotním utkání obrovské zklamání.

"Je to jeden z nejhorších večerů v mé kariéře," řekl čtyřicetiletý brankář Petr Bříza, který po návratu z Německa slavil v letech 2000 a 2002 se Spartou titul. "Věřili jsme, že dneska vyhrajeme a vrátíme se do hry. Má teď pocit naprosté prázdnoty," dodal Bříza. Útočník Petr Nedvěd, posila z Phoenixu, mluvil v podobném duchu. "Nedá se popsat, jaké je to zklamání," prohlásil. Zlomový moment viděl v tom, že Vítkovice měly opět lepší vstup do zápasu. "Když si to zpětně vybavím, tak kdo dal první gól, tak vyhrál. I v ostatních sériích to prakticky platí. Pak se hraje špatně."

David Výborný rovněž litoval brzkého vyřazení mužstva, jež mělo vysoké ambice. "Je to zklamaní, chtěli jsme postoupit do finále a místo toho... Dostali jsme zase rychle góly na 0:2," podotkl Výborný. Kouč Slavomír Lener pak zkoušel podobně jako v minulých zápasech točit v pětce čtyři útočníky a jediného beka. V obraně se tak ocital i Výborný. "Neměli jsme na co čekat. Naše góly ale padly pozdě."

Podle Výborného byl zlomový zřejmě třetí zápas série v Ostravě, kde Sparta po dvou třetinách držela nerozhodný stav a pak prohrála 1:3. "Nehráli jsme v sérii dobře z obrany. V play off je to potřeba. Neprosadili jsme se ve hře v pěti proti pěti," hledal Výborný důvody porážky.

Podle obránce Josefa Řezníčka aktivní systém hry, který Sparta praktikovala v základní části, v play off neúčinkoval. "Série skončila 4:1 pro Vítkovice a to asi něco znamená. Dostávali jsme dost gólů. Snažili jsme se nahodit puk, ale naráželi jsme na hráz soupeře a zároveň jsme při snaze o aktivitu dělali chyby a propadali," řekl Řezníček. "My jsme opticky měli převahu, ale soupeř měl šance a využil je."

Řezníček potvrdil, že Sparta se svou hrou proti Vítkovicím narazila. "Nám to fungovalo celou sezonu a najednou jsme narazili na něco, s čím jsme se nesetkali," uvedl zkušený bek, podle něhož závěr sezony nezastihl sparťany v dobré formě. "Konec základní části a play off nám bohužel nevyšly," dodal zklamaný Řezníček.

SPARTA PRAHA - VÍTKOVICE (stav série 1:4)
PROGNÓZA: Litvínov si na Zlín věří, Sparta favoritem
SEBEVĚDOMÍ: Kubina vzývá vítězného ducha
STARÉ ÚČTY: Šimíček: Stojím na správné straně barikády
1. ZÁPAS (V PRAZE) - 1:5
REFERÁT: Vítkovice uštědřily Spartě výprask 5:1
ONLINE: Play-off on-line: Sparta - Vítkovice
2. ZÁPAS (V PRAZE) - 5:4
REFERÁT: Přesilovky přinesly Spartě vyrovnání série
3. ZÁPAS (VE VÍTKOVICÍCH) - 1:3
REFERÁT Kubina dovedl Vítkovice k výhře nad Spartou
4. ZÁPAS (VE VÍTKOVICÍCH) - 2:3
REFERÁT Vítkovice opět vyhrály, Spartě hrozí vyřazení
5. ZÁPAS (V PRAZE) - 4:6
REFERÁT Vítkovice vyřadily Spartu 4:1
OSLAVY Vítkovice slavily v Praze, vyřadily Spartu plnou hvězd

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..