Hradec po výhře ve Vítkovicích poskočil na třetí příčku. Pardubice potřetí v řadě nedaly gól!

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v dohrávce 9. kola Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 5:2 a posunuli se na třetí místo tabulky. Ostravané naopak prohráli doma potřetí za sebou a jsou desátí. Ve střeleckém trápení pokračují Pardubice, které potřetí v řadě nedokázaly skórovat a před vlastními diváky podlehly v dohrávce 14. kola Brnu 0:1 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Hradce Králové se radují ze vstřelení gólu na ledě Vítkovic. Jeho autorem byl útočník Jiří Šimánek (druhý zprava).

Hradecké poslal ve Vítkovicích do vedení v 7. minutě Šimánek a o deset minut později přidal druhý gól Mertl. Zkraje prostřední dvacetiminutovky sice snížil Szturc, domácí fanoušci se ale obratu nedočkali. Hned vzápětí totiž vrátil Mountfieldu dvoubrankový náskok Suja a v 34. minutě upravil na třígólový rozdíl zkušený Kudrna.

V 53. minutě pak definitivně pojistil hostům tříbodový zisk Rousek. Na výhře Hradce už nic nezměnila ani trefa Húževky, jenž alespoň zmírnil porážku Ostravanů.

Hradec bodoval ve dvanáctém z posledních třinácti duelů.

Pardubice znovu bez gólu

V repríze finále z roku 2012 mezi Pardubicemi a Brnem kralovali před zraky 9116 diváků oba brankáři a zaplněné ochozy se tak dočkaly gólu až v samostatných nájezdech. Svěřenci trenéra Zdeňka Venery nerozvlnili síť ani v dovednostní činnosti, jediným úspěšným exekutorem byl devatenáctiletý forvard Komety Petr Mrázek.

Moravané zvítězili potřetí za sebou a v tabulce figurují na druhé pozici s tříbodovým mankem na vedoucí Spartu. Pardubice naopak nebodovaly ve třetím utkání v řadě.

Hokejová Tipsport extraliga:
Dohrávka 9. kola
Vítkovice - Hradec Králové 2:5on-line
Branky: 25. Szturc, 54. Húževka - 7. Šimánek, 17. Mertl, 25. Suja, 34. Kudrna, 53. Rousek.