Rubriky:

Tipsport extraliga

Lenerův osud na Spartě je nejasný

14. března 2005 16:04 - PRAHA

Osud trenéra Slavomíra Lenera v pražské Spartě je stále nejasný. Jeden z hlavním favoritů extraligy vypadl nečekaně ve čtvrtfinále play-off s Vítkovicemi, což Lenera s největší pravděpodobností bude stát místo. Někdejší reprezentační kouč má totiž stejně jako jeho asistenti Leo Gudas a Marian Jelínek uzavřenu smlouvu do konce dubna s následnou roční opcí.

Zda se tak ale opravdu stane, zatím nechtějí na Spartě komentovat. "Osmačtyřicet hodin po vyřazení nechceme něco podobného tvrdit," řekl ČTK ředitel klubu Luboš Koželuh.

Vedení klubu z pražských Holešovic navíc momentálně netlačí čas. Příprava na nadcházející sezónu totiž začne až v květnu. "Momentálně diskutujeme. Rozhodnutí ale padne relativně brzy," podotkl Koželuh. Dnes ani v úterý, kdy se uskuteční slavnostní oběd hráčů a vedení klubu na závěr sezóny, však rozhodnutí podle něj nepadne.

Bude Lener trenérem Sparty i v příští sezóně?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Lener si je podle svých slov vědom, že hlavní cíl - postoupit s týmem do finále extraligy - nesplnil. A převzal za to osobní odpovědnost. "Splnili jsme dva postupné cíle, hráli dobře v základní části a na Spengler Cupu. Ten nejdůležitější, uspět v play off, ale ne," řekl Lener novinářům po sobotním vyřazení. Zároveň uvedl, že nechce působit v týmu, kde by byl někomu na obtíž, jen proto, že s ním má uzavřenou smlouvu.

V kuloárech se již hovoří o tom, kdo by mohl Lenera na sparťanské střídačce případně nahradit. V úvahu přicházejí Václav Sýkora či František Výborný, kteří tým již v minulosti vedli. Vyloučit se nedá ani zájem klubu o Marka Sýkoru, jenž má za sebou úspěšné angažmá v ruské Superlize a momentálně vede Metallurg Magnitogorsk. U sparťanské mládeže ale například působí Jaromír Šindel, který se slavným pražským klubem spojil velkou část své hráčské kariéry.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..