Rubriky:

Tipsport extraliga

Hnilička: Sedmý duel jsme zvládli parádně

19. března 2005 10:33 - PRAHA

Bílí Tygři z LIberce vstupovali do čtvrtfinálové série se Slavií přeci jen v roli mírného outsidera. V rozhodujícím duelu ale Severočeši soupeře dokonale zaskočili a po výhře 5:1 jsou v semifinále. Jejich postup spolehlivě uhlídal olympijský vítěz a mistr světa Milan Hnilička. Brankáře Liberce vybralo Právo jako nejlepšího hráče série.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Co podle vás rozhodlo o postupu Liberce přes Slavii?
Ve všech třech domácích zápasech jsme byli lepší a parádně pak zvládli i rozhodující, sedmý duel na ledě Slavie, kde jsme předtím dopláceli na nedisciplinovanost. Až pod tlakem klíčového duelu celý tým zahrál přesně tak, jak jsme si předsevzali. Nehnali jsme se nikam dopředu, byli zalezlí a trpělivě čekali na šance.

Jak moc vám pomohlo, že jste dali první gól?
Sedmé zápasy bývají ošemetné, nám se ale povedl dokonale a pro úspěch bylo moc důležité, že jsme otevřeli skóre a rychle přidali i další branky, což slávisty rozhodilo. Byl jsem nadšený z kluků přede mnou, soupeře nepouštěli do šancí. Domácí byli časem stále víc a víc nervózní, jejich hře chyběl klid a my naopak kráčeli za úspěchem.

Vychutnal jste si hodně radosti z postupu?
Právě kvůli těm pocitům hokej hraju. Bylo mi po zápase hodně dobře. Emoce jsem se snažil celou sérii udržovat, ale v tu chvíli ze mě všechno spadlo. Když jsme v neděli prohráli v Praze pátý zápas série a stáli krok od vyřazení, cítil jsem se psychicky děsně unavený, ale prospělo mi absolutní uvolnění a další dvě utkání se mně chytala dobře.

Jaká byla oslava semifinálové účasti?
Hrajeme naplno, takže taky slavíme naplno, ale vše adekvátně tomu, že nemáme titul, ale jsme teprve v semifinále. Takže společná večeře a k tomu pivko na lepší usnutí.

Už myslíte na boj o finále s Pardubicemi?
Začínáme až v úterý, takže teď si přes víkend trochu vyčistím hlavu a odpočinu si. Úplně zapomenout na hokej v těchto dnech nejde, ale dělám čáru za Slavií a otvírám nový list magické knihy play-off a vrhneme se na Pardubice. Hlavně si udržet pohodu, kterou cítím.

Martin Kézr, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..