Tipsport extraliga

Třinec v nájezdech porazil Spartu, Slavia udolala Chomutov. Hradec znovu vyhrál na ledě soupeře

13. listopadu 2013 17:15 - Praha
(Aktualizováno: 13. listopadu 2013 22:15)

Hokejisté Sparty prohráli ve středečním utkání 19. kola Tipsport extraligy na ledě Třince 2:3 po samostatných nájezdech, nadále však zůstávají na vedoucím místě tabulky. Pražané mají tříbodový náskok na Hradec Králové, který vyhrál 3:2 v prodloužení na ledě Litvínova a potvrdil tak pověst nejlepšího venkovního celku soutěže. Slavia doma udolala Chomutov až po prodloužení poměrem 5:4, Plzeň zvítězila v Karlových Varech 2:1 a po třech bodech mají také týmy Liberce, Brna a Vítkovic.

Kateřina Šulová, ČTK

Hokejisté Chomutova přijeli do pražské O2 areny už pod vedením nového trenéra Josefa Turka a Slavii pořádně zatopili. Hosté třikrát vedli, ale sešívaní postupem času otočili zápas ve svůj prospěch.

V poslední minutě třetí třetiny se však podruhé v utkání trefil hostující Hruška a poslal zápas do prodloužení. V něm se právě Hruška provinil nedovoleným zákrokem vysokou holí a nabídnutou přesilovku 4 na 3 bleskově zužitkoval Bednář, který tak zařídil Slavii bod navíc. Chomutov zůstává na poslední příčce, Slavia je čtvrtá.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Třinec utnul vítěznou sérii Sparty, která trvala osm zápasů. Nejaktivnějším domácím hokejistou byl Jiří Polanský, který v závěru vyrovnal a nakonec rozhodl i penaltový rozstřel. V něm rozhodčí po dlouhém rozboru u videa neuznali branku sparťana Buchteleho kvůli posunuté brance a následně Polanský rozhodl o vítězství Třince. Oceláři si připsali čtvrtou výhru v řadě a v tabulce jsou pátí.

Hradec Králové potvrdil pověst nejlepšího týmu na ledě soupeře. Ve středu Mountfield vyhrál v prodloužení 3:2 v Litvínově a venku se radoval už poosmé. Rozhodující trefu zaznamenal v 63. minutě útočník Lukáš Květoň.

Kladno znovu prohrálo

Hokejisté Liberce získali tři body za jednoznačnou výhru 3:0 na Kladně. Rytíři po mdlém výkonu počtvrté za sebou nebodovali, naopak Severočeši poprvé v sezóně vyhráli dvakrát po sobě. Gólman hostujících Bílých Tygrů Marcel Melicherčík vychytal druhý zápas za sebou s čistým kontem.

Pardubice sice vedly po rychlé trefě Noska, ale Vítkovicím nakonec podlehly 1:3. Domácí tak ztratili sedmý z posledních osmi zápasů a doma prohráli potřetí v řadě, Ostravané se díky tříbodové výhře dostali v tabulce právě před Pardubice.

Hokejisté Komety Brno porazili po tuhém boji v derby Zlín 3:1. Hosté po šesti utkáních vyšli poprvé bodově naprázdno, naopak Brňané ukončili sérii dvou domácích nezdarů ve vzájemných utkáních, ze kterých v uplynulé sezóně získali jen bod. Čtvrtou prohru za sebou museli skousnout hokejisté Karlových Varů, kteří v západočeském derby doma nestačili na Plzeň. Utkání rozhodl v 54. minutě hostující útočník Tomáš Sýkora.

Hokejová Tipsport extraliga, 19. kolo
Litvínov - Hradec Králové 2:3 po prodloužení
on-line
Branky: 7. Lukeš, 24. Ručinský - 7. Podlešák, 31. Šimánek, 63. Květoň.
Pardubice - Vítkovice 1:3
on-line
Branky: 1. Nosek - 8. Szturc, 24. Vandas, 52. Huna.
Kometa Brno - Zlín 3:1
on-line
Branky: 22. Němec, 50. Hruška, 59. Čermák - 47. Marušák.
Kladno - Liberec 0:3
on-line
Branky: 29. Urban, 36. Výtisk, 59. Nedvěd.
Karlovy Vary - Plzeň 1:2
on-line
Branky: 43. Pohl - 27. Kašpařík, 54. Sýkora.
Slavia - Chomutov 5:4 po prodloužení
on-line
Branky: 11. Skokan, 16. Krenželok, 32. Poletín, 50. Růžička, 63. Bednář - 14. a 60. Hruška, 7. Račuk, 20. Jaroslav Svoboda.
Třinec - Sparta 3:2 po sam. nájezdech
on-line
Branky: 23. Květoň, 44. a rozhodující nájezd Polanský - 18. Kumstát, 24. Rolinek.