Třinec v nájezdech porazil Spartu, Slavia udolala Chomutov. Hradec znovu vyhrál na ledě soupeře

škv, jisČTKSport.cz

Hokejisté Sparty prohráli ve středečním utkání 19. kola Tipsport extraligy na ledě Třince 2:3 po samostatných nájezdech, nadále však zůstávají na vedoucím místě tabulky. Pražané mají tříbodový náskok na Hradec Králové, který vyhrál 3:2 v prodloužení na ledě Litvínova a potvrdil tak pověst nejlepšího venkovního celku soutěže. Slavia doma udolala Chomutov až po prodloužení poměrem 5:4, Plzeň zvítězila v Karlových Varech 2:1 a po třech bodech mají také týmy Liberce, Brna a Vítkovic.

Chomutovský Vojtěch Kubinčák (vpravo) a David Skokan ze Slavie.

Hokejisté Chomutova přijeli do pražské O2 areny už pod vedením nového trenéra Josefa Turka a Slavii pořádně zatopili. Hosté třikrát vedli, ale sešívaní postupem času otočili zápas ve svůj prospěch.

V poslední minutě třetí třetiny se však podruhé v utkání trefil hostující Hruška a poslal zápas do prodloužení. V něm se právě Hruška provinil nedovoleným zákrokem vysokou holí a nabídnutou přesilovku 4 na 3 bleskově zužitkoval Bednář, který tak zařídil Slavii bod navíc. Chomutov zůstává na poslední příčce, Slavia je čtvrtá.

Třinec utnul vítěznou sérii Sparty, která trvala osm zápasů. Nejaktivnějším domácím hokejistou byl Jiří Polanský, který v závěru vyrovnal a nakonec rozhodl i penaltový rozstřel. V něm rozhodčí po dlouhém rozboru u videa neuznali branku sparťana Buchteleho kvůli posunuté brance a následně Polanský rozhodl o vítězství Třince. Oceláři si připsali čtvrtou výhru v řadě a v tabulce jsou pátí.

Hradec Králové potvrdil pověst nejlepšího týmu na ledě soupeře. Ve středu Mountfield vyhrál v prodloužení 3:2 v Litvínově a venku se radoval už poosmé. Rozhodující trefu zaznamenal v 63. minutě útočník Lukáš Květoň.

Kladno znovu prohrálo

Hokejisté Liberce získali tři body za jednoznačnou výhru 3:0 na Kladně. Rytíři po mdlém výkonu počtvrté za sebou nebodovali, naopak Severočeši poprvé v sezóně vyhráli dvakrát po sobě. Gólman hostujících Bílých Tygrů Marcel Melicherčík vychytal druhý zápas za sebou s čistým kontem.

Pardubice sice vedly po rychlé trefě Noska, ale Vítkovicím nakonec podlehly 1:3. Domácí tak ztratili sedmý z posledních osmi zápasů a doma prohráli potřetí v řadě, Ostravané se díky tříbodové výhře dostali v tabulce právě před Pardubice.

Hokejisté Komety Brno porazili po tuhém boji v derby Zlín 3:1. Hosté po šesti utkáních vyšli poprvé bodově naprázdno, naopak Brňané ukončili sérii dvou domácích nezdarů ve vzájemných utkáních, ze kterých v uplynulé sezóně získali jen bod. Čtvrtou prohru za sebou museli skousnout hokejisté Karlových Varů, kteří v západočeském derby doma nestačili na Plzeň. Utkání rozhodl v 54. minutě hostující útočník Tomáš Sýkora.

Hokejová Tipsport extraliga, 19. kolo
Litvínov - Hradec Králové 2:3 po prodlouženíon-line
Branky: 7. Lukeš, 24. Ručinský - 7. Podlešák, 31. Šimánek, 63. Květoň.
Pardubice - Vítkovice 1:3on-line
Branky: 1. Nosek - 8. Szturc, 24. Vandas, 52. Huna.
Kometa Brno - Zlín 3:1on-line
Branky: 22. Němec, 50. Hruška, 59. Čermák - 47. Marušák.
Kladno - Liberec 0:3on-line
Branky: 29. Urban, 36. Výtisk, 59. Nedvěd.
Karlovy Vary - Plzeň 1:2on-line
Branky: 43. Pohl - 27. Kašpařík, 54. Sýkora.
Slavia - Chomutov 5:4 po prodlouženíon-line
Branky: 11. Skokan, 16. Krenželok, 32. Poletín, 50. Růžička, 63. Bednář - 14. a 60. Hruška, 7. Račuk, 20. Jaroslav Svoboda.
Třinec - Sparta 3:2 po sam. nájezdechon-line
Branky: 23. Květoň, 44. a rozhodující nájezd Polanský - 18. Kumstát, 24. Rolinek.