Slavia - Chomutov 5:4 PPChomutov na Slavii třikrát vedl, přesto kouč Turek načal pirátskou misi porážkou

63. Bednář 5 : 4

Třikrát vedli o gól, pokaždé ale o těsný náskok přišli a nakonec hokejisté Chomutova v utkání 19. kola hokejové extraligy na ledě Slavie prohráli 4:5 po prodloužení. A to ještě hosté můžou být za bod rádi, neboť Hruška jim ho vyrovnávací trefou zajistil 21 vteřin před koncem třetí třetiny. Josefu Turkovi se tak premiéra na lavičce Pirátů nevydařila. Severočeši na bodový zisk čekají už pět zápasů, sešívané neporazili ani na šestý pokus po svém návratu do nejvyšší soutěže před minulou sezónou.

Chomutovský Vojtěch Kubinčák (vpravo) a Dávid Skokan ze Slavie.

První vzájemný souboj těchto celků v probíhající sezóně přinesl třináct branek a úvodní třetina středečního utkání slibovala, že by se gólové hody mohly opakovat. Chomutovští byli o něco aktivnější a v sedmé minutě šli po zásluze do vedení, když Kašeho přihrávku zpoza branky zužitkoval Račuk.

Úspěšný střelec poté kvůli faulu na gólmana Furcha zamířil na trestnou lavici. Slávisté sice nabídnutou výhodu nezužitkovali, pouhou vteřinu po Račukově návratu na led ale srovnal Skokan. První přesilovku si následně zahráli i Piráti a po střele Hrušky pod horní tyčku byli opět o krok napřed.

Jenže sešívaní rychle přišli s odpovědí, tentokrát hned za dvě minuty. To totiž Bednář vybídl Krenželoka, jenž vymetl pavučinky v levém horním růžku Kostúrovi klece. Ještě do přestávky ale Chomutov opět odskočil, Jaroslav Svoboda vyhrál buly, následně se trefil mezi Furchovy betony a po pouhých třech vteřinách tak využil i druhou početní výhodu hostů.

I potřetí ale dokázali domácí zareagovat, ve 32. minutě pláchl po levém křídle Poletín a zamířil přesně k bližší tyči. O tři minuty později se domácí fanoušci radovali počtvrté, i z reproduktorů se spustil oslavný chorál na znamení gólu, jenže předčasně. Tomica totiž rozvlnil síť z boku, což sudí následně po poradě s kolegy u videa potvrdili.

V padesáté minutě se opět potvrdilo otřepané pravidlo „nedáš dostaneš". Chomutovský Hruška totiž nejprve trefil tyč, dorážející Divíšek pak odkrytou branku o centimetry minul, a tak rychlý protiútok zakončil parádní kličkou do bekhendu Růžička a domácí šli poprvé v zápase do vedení.

V předposlední minutě třetí části hry mohl tentýž hráč přidat pojišťující pátý gól, když si Kostúra položil k ledu, pak však branku přestřelil. V čase 59:09 fauloval Tomica a hosté svou výhodu umocnili Kostúrovým odvoláním a hrou v šesti hráčích v poli. To se jim vyplatilo, neboť jednadvacet vteřin před třetí sirénou svým druhým gólem poslal zápas do prodloužení Hruška.

V něm se právě Hruška provinil nedovoleným zákrokem vysokou holí a nabídnutou přesilovku 4 na 3 bleskově zužitkoval Bednář a zařídil Slavii bod navíc.

19. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 5:4 PP (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Skokan (Tomica), 16. Krenželok (Bednář, Micka), 32. Poletín (T. Doležal, Wharton), 50. V. Růžička ml. (Sklenář, Žejdl), 63. Bednář (Valach, Kadlec) - 7. Račuk (O. Kaše), 14. D. Hruška (Kubinčák), 20. Jaroslav Svoboda, 60. D. Hruška (Divíšek, Bartečko). Rozhodčí: Pavlovič, Polák - Flégl, Štofa. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:3. Diváci: 3071.
Slavia Praha: Furch - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Wharton, Valach - Micka, Bednář, Krenželok - Žejdl, V. Růžička ml., Sklenář - Klhůfek, T. Doležal, Poletín - Skokan, Vrdlovec, Tomica. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.
Chomutov: Kostúr - Krstev, Malec, J. Mrázek, Pulpán, Rutta, Kučný, Bartejs, Šulák - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Balej, Jaroslav Svoboda, Bartečko - Jíra, Kůs, Hřebejk - O. Kaše, Kämpf, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.