Rubriky:

Tipsport extraliga

Byl schovaný na Slovensku, teď ale rozjetý Turek přenáší energii na chomutovské Piráty

13. listopadu 2013 22:30 - Praha

Hokejisté Chomutova ještě nikdy v extralize Slavii neporazili a nedokázali to ani s novým trenérem. Pátou porážka posledního celku extraligy v řadě ale Josef Turek, který v novém angažmá oslaví páteční 42. narozeniny, až tolik neřešil. Po premiéře na střídačce Pirátů ho těšil i zisk bodu zachráněný gólem 21 vteřin před koncem základní hrací doby.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Mrzí vás, že jste nepřerušili sérii porážek nebo berete bod z premiéry jako příslib dalších zisků?
Já nepřišel nic přerušovat a ani jsem se nepitval v tom, co bylo před mým příchodem. Začínáme od nuly a bod z ledu silné Slavie je moc dobrý. Během utkání jsme sice třikrát ztratili vedení, ale pak nám přálo štěstí, když se povedlo srovnat skóre v závěru při hře bez brankáře.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

Jak se vám vůbec líbil výkon mužstva?
Dřelo, zanechalo solidní dojem a snad si i nějaký ten zisk zasloužilo. Za sebe věřím, že mohu do týmu něco pozitivního vnést a pomoci vystoupat mu někam nahoru.

Váhal jste dlouho nad nabídkou převzít poslední celek tabulky?
Já ani pořádně nekoukal na to, kde je Chomutov v tabulce. Hned jsem to angažmá bral, nebylo nad čím přemýšlet. Česká extraliga je pro mě prioritou. Když se mě po minulé sezóně zbavil Třinec, přestože jsem s ním jako trenérský nováček v extralize došel až do semifinále, už pak nebyla v Česku mezi elitou nikde práce pro trenéra. Byl jsem proto teď schovaný na Slovensku a věřte mi, že mně udělalo radost, když si na mě Piráti vzpomněli.

Můžete přiblížit složitosti kolem vašeho uvolnění z angažmá ve Skalici?
Nechtěli mě pustit, protože smlouva byla udělaná se Slovanem, jehož farmou Skalica je. Táhlo se to pár dnů a za určité odstupné se vše nakonec podařilo domluvit. Přijel jsem ze Slovenska správně rozjetý, nabitý energií a chci ji na chomutovské hráče přenést. Dostat z nich to nejlepší.

Snažil jste se nějak rychle zapracovat na psychice?
Ani se mi nezdálo, že bych přišel do mužstva, které je u dna tabulky. Našel jsem v týmu dobrý duch a od prvního dne pozoruju, že se kluci s tou situací chtějí poprat. Hned na ně zkouším i svoje metody, začal jsem s jiným tréninkem. Naboural jsem, co měli zažité, takže příprava je kratší, ale svižnější. Potřebujeme se zvednout a bereme to postupnými kroky. Při tom prvním jsme rádi za bod, další nás čeká v pátek doma.

Martin Kézr, Právo

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..