Rubriky:

Tipsport extraliga

Litvínovské hokejisty bude trénovat Václav Sýkora

22. března 2005 14:37 - LITVÍNOV (Mostecko)

Trenér Václav Sýkora povede v příštím ročníku extraligy litvínovské hokejisty. Klub se s ním v úterý dohodl na působení v roli hlavního kouče, o délce kontraktu i obsazení postu asistenta se ještě jedná. Informoval o tom tiskový mluvčí klubu Vladimír Novotný. Litvínov dosud trénovali Vladimír Jeřábek a Petr Rosol, těm po čtvrtfinálovém vyřazení skončily smlouvy.

 

Sport.cz

Dvaapadesátiletý Sýkora loni na počátku listopadu předčasně ukončil angažmá ve finské lize. S vedením Ilvesu Tampere se někdejší trenér Kladna, Litvínova a pražské Sparty dohodl na rozvázání smlouvy z rodinných důvodů. Ve Finsku Sýkora vedl i celky Lukko Rauma, s nímž v sezoně 1993/94 obsadil třetí místo, a SaiPa Lappeenranta.

V Litvínově už Sýkora působil v letech 1998-2001, jeho asistentem tehdy byl právě Jeřábek. Dvakrát s mužstvem postoupil do play off extraligy, v roce 2000 podlehl severočeský tým až v semifinále pražské Spartě.

Asistenta si vybral sám

Právě dobré zkušenosti z minulého angažmá na severu Čech hrály velkou roli v současném Sýkorově rozhodnutí. "Stejně tak jako přítomnost Roberta Reichla, který je v Litvínově sportovním manažerem a hlavně hráčem," řekl Sýkora ČTK.

Jméno jeho asistenta by mělo být zveřejněno v nejbližších dnech. "Klub měl svoji představu, ale vyšel mi vstříc. Ve středu nebo ve čtvrtek by mělo být vše jasné," uvedl Sýkora, který nechtěl jméno svého vytypovaného spolupracovníka blíže upřesnit.

Sýkoru těší Reichlovo rozhodnutí zůstat

Nový kouč Chemopetrolu již se zástupci klubu diskutoval i nad hráčským kádrem a případnými změnami pro příští sezonu. "Seznámil jsem se se současným stavem a dalšími plány, o koho má klub zájem," řekl Sýkora. Jeho hlavní prioritou ale je, aby ve složení mužstva nenastaly radikální změny. "Myslím si, že má dobrý základ. Nejpalčivější otázkou zůstává osud hráčů, kteří zde působili díky výluce NHL," uvedl.

Pozitivní zprávou je podle Sýkory Reichlovo rozhodnutí pokračovat v kariéře již jen ve svém mateřském klubu. Ideální by prý bylo, kdyby za tým i nadále hráli Martin Ručinský, Jiří Šlégr či Jan Čaloun. "Bylo by to obrovské plus. Momentálně je těžké odhadnout, jak to bude dále vypadat. Případné posilování ale bude záležet i na tom," dodal Sýkora, který bude mužstvu oficiálně představen pravděpodobně na začátku letní přípravy.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..