Rubriky:

Tipsport extraliga

Hokejovou Spartu povede Šindel

22. března 2005 16:41 - PRAHA

Hokejisty Sparty bude trénovat Jaromír Šindel, který dosud v pražském klubu vedl juniory. Podle klubového mluvčího Tomáše Buzka podepsal nový kouč roční kontrakt s opcí na další sezónu. Sparta po čtvrtfinálovém vyřazení od Vítkovic neprodloužila smlouvu se Slavomírem Lenerem a bývalý reprezentační kouč k 30. dubnu v klubu skončí.

 

Sport.cz

Jaromír Šindel prožil kdysi ve Spartě své nejlepší roky coby ligový brankář, oblékal i dresy Jihlavy a Vítkovic, kde slavil mistrovské tituly. Poté se dal na trenérskou dráhu a měl obrovské úspěchy u mládeže pražské Slavie, kterou v letech 1997-2000 čtyřikrát v řadě dovedl ke zlatu mezi juniory.

Ve Slavii krátce působil i jako hlavní trenér u mužstva dospělých, ale tam už takové výsledky neměl. Stejně jako při působení na trenérské lavičce Kladna v sezóně 2001/02. V letech 2003 a 2004 naproti tomu dovedl kladenské juniory k mistrovskému titulu. V loňském roce zase pod jeho vedením získala reprezentační osmnáctka bronzové medaile na mistrovství světa.

Bude mít Sparta pod vedením Šindela úspěchy?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Od roku 2004 Šindel působil jako šéftrenér mládeže ve Spartě, kde zároveň koučuje juniorku. "O víkendu jsem byl osloven vedením Sparty, jestli bych neměl zájem převzít první tým. Neváhal jsem ani vteřinu. O takové možnosti se nepřemýšlí. Považuji za čest, že mi tato práce byla nabídnuta. Vždycky jsem o tom snil a teď to přišlo. Moc se těším", řekl mistr světa z roku 1985 pro hokej.cz.

Na střídačku i Volek?

Smlouvu se Spartou uzavřel Šindel v úterý o půl čtvrté odpoledne. "Ano, dohodli jsme se na vzájemné spolupráci. Nový kouč podepsal roční kontrakt s následnou roční opcí,"potvrdil generální ředitel klubu Luboš Koželuh. Připojil, že okruh kandidátů byl původně širší, v užším výběru byl nakonec kromě Šindela ještě Marek Sýkora a František Výborný.

Prozatím není jasné, kdo bude Šindelovi na střídačce Sparty pomáhat. "Otázku asistentů vyřešíme později. Nechceme se unáhlit. Je jasné, že půjde o bývalé sparťany, kteří mají ke klubu vztah," uvedl Šindel. Jedním z adeptů je podle všeho David Volek, který dosud ve Spartě působil coby konzultant.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..