Rubriky:

Tipsport extraliga

Závěr semifinále ve Zlíně bude mít disciplinární dohru

22. března 2005 18:56 - OSTRAVA/ZLÍN

Druhý semifinálový duel extraligy mezi hokejisty Zlína a Vítkovic bude mít ve středu dohru u disciplinární komise. Svazový orgán se bude zabývat počínáním vítkovických hráčů Marka Malíka a Petra Hubáčka, kteří v závěru utkání dostali tresty ve hře. Oba hokejisté mají prozatím distanc pro třetí utkání semifinále v Ostravě.

Disciplinární komise se může zaobírat také případnými podněty některého z klubů, pokud k nim jedna ze dvou stran sáhne. Ani jeden z klubů to ale zřejmě neudělá.

Kdo nese vinu na nervózním závěru pondělního zápasu?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Vítkovice, které mají k průběhu druhého utkání řadu výhrad, žádnou konkrétní připomínku nevznesou. "Důvody totiž pominuly," uvedl generální manažer ostravského klubu Aleš Pavlík. "Rozhodčí, s jejichž výkonem jsme nebyli spokojeni, už byli potrestáni okamžitým zákazem činnosti a náplní zítřejšího jednání bude i chování diváků během druhého zápasu. Další připomínky nemáme," dodal Pavlík.

Zlínští se také podle slov generálního manažera Zdeňka Venery závěrem zápasu a následnými tresty nehodlají více zabývat. Žádný podnět disciplinární komisi tedy podávat nebudou.

Vítkovičtí: Pořád na nás něco lítalo

Jisté je tedy zatím jen jedno: Malík s Hubáčkem kvůli trestům ve hře vynechají minimálně třetí vzájemný zápas v Ostravě. Robustní obránce Malík byl v závěru zápasu potrestán za faul na Miroslava Okála, Hubáček zase úder do hlavy ležícího Jaroslava Kristka. Poté vypukla hromadná potyčka, po které pro šest hráčů duel předčasně skončil.

Ostravané odešli z ledu s pocitem křivdy. Tým byl rozezlen některými verdikty sudích a chováním diváků. "Šedesát minut na nás z hlediště lítaly flašky, zapalovače, mince, puky a prázdné skleněné flašky od piva. Kdokoliv z hráčů nebo realizačního týmu mohl přijít k úrazu," prohlásil kapitán Pavel Kubina.

Vše nastartovala akce Hamrlíka a Balaštíkův gól

Terčem největší kritiky a možná i spouštěcím mechanismem závěrečné bitky se stal moment, který předcházel čtvrtému gólu do prázdné vítkovické branky. Zlínský bek Roman Hamrlík se těsně před ním brankářskou holí gólmana Igora Murína podílel na akci, po níž Jaroslav Balaštík střelou do prázdné branky Ostravanů zpečetil vítězství Zlína.

Vítkovice neúspěšně reklamovaly nepovolenou výstroj. "Byl jsem zrovna mezi kruhy a celý okamžik přesně viděl. Myslel jsem, že rozhodčí Zlín potrestá dvěma minutami, místo toho uznal gól. Když jsem za ním jel a chtěl vysvětlení, jen se díval," řekl ČTK útočník Václav Varaďa.

Hosté pak nevydrželi s nervy. Frustrace Ostravanů vyústila v nemilosrdnou řež, kterou po vhazování rozpoutal výpad Romana Šimíčka na Kristka. Zatímco zlínský útočník ležel na ledě, servali se Hubáček s Noskem, Šimíček s Pavlem Zubíčkem a Zbyněk Irgl s Okálem.

Halasovi se výkon rozhodčích nelíbil

Komise rozhodčích krátce po utkání okamžitě zastavila činnost oběma hlavním sudím Milanu Minářovi a Tomáši Turčanovi. Její předseda Pavel Halas dodal, že k problematickým momentům se komise hodlá vrátit ještě ve středu odpoledne po posouzení videozáznamu a zprávy delegáta.

"Byla to hrubá chyba, který ovlivnila zápas a rozhodčí za ni budou tvrdě potrestáni. Kvůli ní také v závěru eskalovalo napětí," řekl Halas ČTK. Na mysli měl nepotrestání Hamrlíkova provinění proti pravidlům. Podle předsedy komise rozhodčích se zápas nevydařil zejména Turčanovi. "Minář se s ním trochu svezl. Rozhodovali ale jako dvojice," uvedl Halas. Naznačil tak, že konečný verdikt nebude pravděpodobně příznivý ani pro jednoho z dvojice rozhodčích, jež by měla řídit zápasy na letošním mistrovství světa.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..