Budějovice zdolaly Jihlavu až v nájezdech

Hokejisté Českých Budějovic vyhráli po samostatných nájezdech třetí duel baráže o extraligu nad Jihlavou 3:2 a ujali se v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy vedení 2:1. V normální hrací době Dukla dokázala dvakrát smazat soupeřův náskok.

Vstup do utkání vyšel domácím, kteří v šesté minutě otevřeli díky Pletkově trefě v přesilové hře skóre. Na trestné lavici pykal Malena, Prospal vyjel zpoza branky a předložil střelci puk před okrytou branku. Jihlava sázela na brejky a po Vostřákově akci měl první větší šanci Klimt.

Další možnost náporu nabídl domácím faulem Devečka a gólman Masalskis měl plné ruce práce. Gřegořkovu střelu kryl s velkou námahou a nepřekonal ho ani vzápětí Pletka. Po vyloučení Ficence hráli domácí dokonce 23 vteřin v pěti proti třem, ale Lotyš v brance Dukly byl nadále pozorný.

V oslabení pak ujel domácím Čachotský, snažil se oklamat Turka, ale potom nedokázal dobře zakončit. Vysloužil si však alespoň Neckářův faul. Další nebezpečný brejk předvedl Rytnauer a tentokrát vyřešil situaci českobudějovický brankář společně s Neckářem.

Masalskis chvílemi předčil Turka

Na začátku druhé třetiny se již tým z Vysočiny dočkal vyrovnání. Po vhazování se puk dostal k nekrytému Vostřákovi, který mezi betony překonal Turka. Jihočeši měli obrovskou možnost znovu získat vedení v 24. minutě při Ficencově vyloučení. Po rychlé kombinaci po ose Martínek, Dvořák však místo do okryté branky zamířil Prospal do tyče.

V dalších minutách držel Jihlavu Masalskis. Nejdříve předvedl několik skvělých zákroků při Bakusově trestu, pak kryl i Ferencův pokus a v rozmezí několika vteřin i střely Brabence a Roba. V 38. minutě na něj znovu nevyzrál Brabenec.

Rozhodly nájezdy Sailera

Jihlava se v úvodu třetí části sice ubránila při Bakusově vyloučení, ale osm vteřin po návratu hostujícího kapitána z trestné lavice se už vyprodaný stadion radoval, když Masalskis nestačil na Gýnovu střelu. Za tři minuty euforii Dukla zchladila. Ficenc si dovolil na modré čáře drzou kličku a z mezikruží prostřelil Turka. Hosté ožili a sedm minut před koncem dostali domácí pod velký tlak, ale Turek svůj tým podržel. Na druhé straně pálili těsně vedle Gýna a Rob.

Branka už ale do konce běžné hrací doby nepadla a poprvé v sérii se muselo prodlužovat. K rozuzlení nedošlo přes několik šancí na obou stranách ani v desetiminutovém prodloužení a vítěze určily až samostatné nájezdy. Ten rozhodující proměnil v osmé sérii Sailer, který byl úspěšný již podruhé. Z jihlavských střelců uspěl pouze jednou Bakus.

České Budějovice - Dukla Jihlava 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pletka (Prospal, Dvořák), 45. Gýna (Štrba, Sailer), rozhodující sam. nájezd Sailer - 21. Vostřák (Bakus, Vala), 48. Ficenc (Vostřák). Proměněné nájezdy: Sailer 2x - Bakus. Neproměněné nájezdy: Šimánek 2x, Prospal 2x, Dvořák, Musil - P. Altrichter, A. Padělek, Vostřák, Rytnauer, Hlouch, Bakus, L. Říha. Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Cambal, Unzeitig. Vyloučení: 8:12. Využití: 1:0. Diváci: 6500.
České Budějovice: Turek - Martínek, Ference, Neckář, Krstev, Gřegořek, Gýna, Kotaška - R. Dvořák, Prospal, Pletka - Rob, Brabenec, Šimánek - Sailer, Štrba, Bělohlav (21. Musil) - Havelka, Hanzal, Hřebejk. Trenéři: Jandač a Kupka.
Jihlava: Masalskis - Kuchyňa, Šmarda, Punčochář, Ficenc, Devečka, Malena, Zajac - Jeslínek, Bakus, Čachotský - A. Padělek, L. Říha, Lubina - Vostřák, Vala, Klimt - Hlouch, P. Altrichter, Rytnauer. Trenéři: Farda a Konečný.
Stav série: 2:1.