Dopita pojistil druhou semifinálovou výhru Pardubic

Hokejisté Pardubic zvládli i druhé semifinálové utkání proti Liberci. Východočeši zvítězili 3:1 a ujali se vedení v sérii 2:0. Bílí Tygři odstartovali sérii stejně špatně jako čtvrtfinálové měření se Slavií Praha, v domácí Svijanské Aréně budou muset dotahovat dvouzápasové manko. Série pokračuje v Liberci třetím duelem v sobotu.

Do branky Liberce se postavil Milan Hnilička, který v úterním utkání inkasoval nepříjemný úder pukem do nechráněného místa a hrozila jeho absence. Ve 2. minutě obránce Hanzlík zbytečně hákoval a Pardubice v přesilovce trestaly. Novotný rychle posunul na Bulise a zámořská posila svým pátým gólem v play-off poslala domácí do vedení.

Vyhraje Liberec oba domácí zápasy?
Hlasujte v anketě na konci článku!

Aktivní byl pardubický Hejduk a zámořské duo Liberce Kotalík - Vrbata. Právě mladý forvard hostí mohl srovnat ve 12. minutě. Odražený puk po střele Kloučka si ale místo okamžité dorážky zpracovával a vracející se domácí hokejista holí vychýlil puk mimo branku.

V 17. minutě vlétl do útočného pásma jako blesk Hemský, obránce Modrý nestačil zabránit střele, odražený puk ale nevrátil do branky ani Průcha. Za Liberec odpovídal opět první útok, Kotalík po žabičce Vrbaty nemířil z těžké pozice přesně. Bílí Tygři mohl srovnat v 51 sekund dlouhé v dvojnásobné početní výhodě v závěru třetiny, Pardubice se štěstím neinkasovaly.

Liberec šanci nevyužil

Liberec početní výhodu nevyužil, udeřit mohl po návratu potrestaných hokejistů. Od brusle Rataje se puk odrazil směrem k brance, Lašák pravým betonem vyrazil a dorážejícímu Jirušovi na poslední chvíli odpálil puk bránící Koukal.

Ve 26. minutě zvýšil Novotný, který po nevyužité obrovské šanci Bulise nekompromisně propálil Hniličku. Hostující opora měla zakrytý výhled a na bombu domácího beka neměla nárok. Bílí Tygři se vrátili do hry o tři minuty později. Lašák si špatně pohlídal vnitřní tyč a Andrej Podkonický švihem trefil odkryté místo v domácí brance.

Do třetího dějství už nenastoupil nejproduktivnější hráč Pardubic Mikeska, kterého trápí bolavá záda. V centru prvního útoku jej nahradil Divíšek. Liberec dával i nadále zabrat Lašákovi, kterého poněkolikáté v utkání tvrdě hostující hráči atakovali.

Podkonický netrefil odkrytou branku

Ve 47. minutě mohl srovnat jediný střelec Liberce Podkonický, první pokus tygřím skokem zmařil Lašák a opakovanou střelu namířil slovenský forvard nad odkrytou branku domácích.

Zápasu nechybělo obrovské nasazení, s přibývajícím časem se množily i důrazné zákroky. Po faulu Koukala měl Liberec šest minut před koncem čtyřminutovou výhodu přesilové hry. V ní stejně jako v úterním duelu chybovali rozhodčí, když přehlédli hru hostí v šesti.

V 57. minutě ujel v oslabení do brejku Dopita a střelou mezi Hniličkovy betony definitivně rozhodl. Pardubický kapitán korunoval brankou výborný defezivní výkon a pojistil tak dvouzápasové vedení před dalším pokračováním semifinálové série.

Moeller Pardubice - Bílí Tygři Liberec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Bulis (A. Novotný, Havíř), 27. A. Novotný, 57. Dopita - 29. Podkonický (Vaic). Rozhodčí: Mikula, Smeták - Guth, Rittich. Diváci: 9300 (vyprodáno).
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, A. Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Mikeska, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Divíšek, Rolínek. Trenéři: Martinec a Šejba.
Liberec: Hnilička - Klouček, Fischer, L. Šmíd, Jiruš, Jiří Hanzlík, Modrý - R. Vrbata, Kotalík, S. Procházka - Čermák, Rataj, Tomajko - Vaic, Podkonický, V. Novák. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.