Sparta - Slavia 3:0Sparta dál vládne Praze. Slavia jí před rekordní návštěvou sezóny opět nedala ani gól

5. Forman 1 : 0
54. Ton 2 : 0
60. Ton 3 : 0

Praze dál vládne Sparta. Holešovičtí zdolali v městském derby v rámci 24. kola hokejové extraligy Slavii před 13 082 diváky, rekordní návštěvou této sezóny, 3:0. Červenobílí tak ani ve druhém vzájemném utkání tohoto ročníku nedokázali svému rivalovi vstřelit gól. Zatímco sešívání si připsali čtvrtou porážku v řadě, vedoucí sparťané bodovali už potřinácté za sebou.

Brankář Slavie Dominik Furch se snaží hokejkou zastavit puk v derby se Spartou.

Leckomu se hned v úvodu nedělního duelu musely vybavit vzpomínky na říjnový úvodní vzájemný souboj této sezóny, ve kterém sešívaní museli na vlastním ledě skousnout potupný debakl 0:6. Už na začátku páté minuty se totiž před slávistickou brankou zmocnil puku Forman, gólmana Furcha si položil k ledu, aby následně do odkryté klece otevřel skóre.

Na druhé straně následně zahrozil Bednář, pohříchu to však byla ojedinělá šance hostů, kteří se dál museli bránit sparťanskému tlaku. V jedenácté minutě při úniku dvou na jednoho pálil Ivan Rachůnek jen do připraveného Furcha, tomu o dvě minuty později pomohla i horní tyčka, na níž skončil puk po ráně Simona.

V prostředním dějství Slavia přeci jen přidala a hru vyrovnala, jenže před brankou osamocený Růžička na Pöpperleho nevyzrál ani opakovanými dorážkami, sparťanský gólman pak vychytal i Vrdlovce.

I sparťané však zůstávali nebezpeční, druhému gólu byl blízko zejména Simon, jehož ale fantasticky vychytal Furch, který měl v samém závěru druhé třetiny pořádnou kliku, když po Hlinkově střele puk poskakoval v brankovišti, na poslední chvíli jej ale Růžičkovi svěřenci odpálili do bezpečí.

V té době už však hosté hráli bez svého kapitána Petra Kadlece. Ten v osmatřicáté minutě kromě menšího trestu obdržel ještě trest desetiminutový za nesportovní chování. To však při odchodu do kabin po prostřední části hry nerozdýchal, načež od rozhodčích návdavkem vyfasoval ještě trest do konce utkání.

Sešívaní i ve třetí třetině dál živili naději na zvrat, o tu však přišli v 54. minutě. Při přesilové hře našel Hlinka Tona, jenž dělovkou pod horní tyčku překonal Furch a definitivně rozhodl o sparťanském triumfu. Stejný hráč navíc v poslední minutě trefou z bezprostřední blízkosti uzavřel na konečných 3:0 pro domácí.

24. kolo hokejové Tipsport extraligy:
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branka a nahrávky: 5. Forman (T. Rachůnek, Simon), 54. P. Ton (J. Hlinka, Pilař), 60. P. Ton (Rolinek, J. Hlinka). Rozhodčí: Minář, Šír - Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:4, navíc Kadlec (Slavia) 10 minut a trest do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 13 082 (vyprodáno).
Sparta: Pöpperle - Pilař, Krejčík, Švrček, Kubát, Sičák, Philipp, Gřegořek - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Forman, Simon, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.
Slavia: Furch - Kadlec, Holub, Štich, Kolařík, Knot, Wharton - Bednář, Petrovický, Tomica - Skokan, V. Růžička ml., Krenželok - Stránský, Poletín, Vrdlovec - Micka, Klhůfek, T. Doležal. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.