Hradec Králové - Chomutov 4:0Hradec Králové bez potíží porazil Chomutov

22. Škoda 2 : 0
31. Kudrna 3 : 0
37. Podlešák 4 : 0

Hradec Králové

Hokejisté Hradce Králové porazili ve 24. kole extraligy Chomutov 4:0. Domácí vyhráli potřetí za sebou. Na tříbodový zisk by jim v neděli při bezchybném výkonu Pavla Kantora, jenž si připsal třetí čisté konto sezóny, stačil hned úvodní zásah, o který se hned v první minutě postaral útočník Tomáš Mertl. Piráti už znovu ztrácí na poslední příčce osm bodů.

Do chomutovské branky se opět postavil Růžička, nedávná posila z Pardubic. Zatímco první zápas proti Liberci zvládl bez inkasované branky, v Hradci byl překonaný už ve 36. vteřině utkání. Překvapivou střelou z úhlu na něj vyzrál centr první řady Mertl. Domácí se tak dočkali nejrychlejší branky v sezoně.

Před utkáním byl mezi soupeři v tabulce rozdíl šestadvaceti bodů. Hradec byl druhý, Chomutov poslední. Většina zápasu tomuto postavení také odpovídala a Mountfield byl jednoznačně lepší. První domácí útok, který vstřelil vedoucí gól, byl v každém střídání velmi nebezpečný.

Hosté mohli v první třetině vyrovnat snad jen po akci střelce Hrušky, ale Kantor zasáhl. Mladý hradecký gólman byl po celý zápas jistý a potvrzoval, že je možná největším brankářským překvapením probíhající extraligové sezony.

Hradci navíc zafungovaly nástupy do třetin. Také ve druhé části skóroval krátce po začátku, když Škoda dorazil ve 22. minutě odražený puk. Byl to start pasáže, v níž Východočeši duel rozhodli. První formace, jež hrála valnou část všech přesilovek, se totiž prosadila i v početní výhodě.

Ve 31. minutě si chomutovští zadáci srazili do branky Kudrnovo nahození. Sudí ještě nechali přezkoumat platnost branky u videorozhodčího, ten ji ovšem posvětil. Čtvrtý zásah přišel po perfektně sehraném brejku. Švagrovský ve 37. minutě poslal do úniku Knotka s Podlešákem a ten protiútok perfektně zakončil.

Poslední část hry byla ukázkou domácí pohody. Hradec zápas v klidu kontroloval. Zvýšit mohl Škoda, trestné střílení však neproměnil. Poté už se domácí soustředili především na udržení čistého konta. Pro Kantora bylo třetím vychytaným v sezóně.

Mountfield Hradec Králové - Piráti Chomutov 4:0 (1:0, 3:0, 0:0)
Branka a nahrávky: 1. Mertl (Kudrna, Harant), 22. Škoda (Pláněk, Mikuš), 31. Kudrna, 37. Podlešák (Knotek, Švagrovský). Rozhodčí: Jeřábek, Björk (Švéd.) - Bláha, Lhotský. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4132.
Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Mikuš, Pláněk, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Dej, Langhammer, Škoda - Švagrovský, Knotek, Podlešák - Švihálek, Červený, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.
Chomutov: M. Růžička - Rutta, Bartejs, Krstev, Pulpán, J. Novák, Šulák, J. Mrázek - Balej, Divíšek, Kubinčák - D. Hruška, J. Straka, Bartečko - Hřebejk, Kämpf, Šagát - Jíra, Sikora, Račuk. Trenéři: Turek a R. Kaše.