Litvínov - Kladno 5:2Litvínov porazil Kladno a poskočil do desítky

42. Dalecký 3 : 1
45. Rosa 4 : 1
51. Růžička 4 : 2
60. Ručinský 5 : 2

Hokejisté Litvínova porazili v nedělním 24. kole extraligy Kladno 5:2. V duelu tabulkových sousedů si Severočeši připsali třetí tříbodovou výhru po sobě, přeskočili Rytíře a posunuli se do první desítky.

Již po 22 vteřinách prověřil hostujícího gólmana Cháberu ranou z levého křídla Jánský, ale hostující brankář si s jeho pokusem poradil. O pár vteřin později odkulhal s bolestivou grimasou do kabin Sacha Treille a do utkání již nezasáhl. V páté minutě střílel z mezikruží Bajaruns, Francouze však nepřekonal. Poté prověřil domácího brankáře Dalecký, ani on neuspěl. V deváté minutě vypálil od modré čáry Doudera, litvínovský brankář se však blýskl parádním zákrokem lapačkou.

Následovala šance Hlaváče, jenže ten minul. A tak se ve 14. minutě prosadili Severočeši. Jánský nejprve svou šanci neproměnil, ale poté tečoval Chaloupkovu střelu od modré a poslal domácí do vedení. Jánský mohl za chvilku vstřelil i druhý gól, ale Ručinského nabídku před branku nezužitkoval, puk skončil na horní tyčce Cháberovy branky. Verva se ale přece jen dočkali další branky, když se z úhlu trefil Černý.

V úvodu druhé části domácí svůj náskok zvýšili a postarala se o to svým důrazem čtvrtá formace. Jurčík vybojoval puk pro Pšurného a ten se zblízka prosadil. Ve 29. minutě uháněla na jediného obránce kladenská dvojice Lukáč - Machač, Lukáč ale nechal puk za sebou a bylo po šanci. Rytíři se do šancí dostávali, ale v koncovce jim štěstí nepřálo. Rudovský se z rohu dostal před Francouze, jenž všechny možné skulinky pečlivě utěsnil.

Ve 42. minutě se hosté dočkali, když snížil střelou z mezikruží Dalecký a vykřesal tak Středočechům naději. Poté si Severočeši zahráli početní výhodu v pěti proti třem trvající 53 vteřin, ale Hübl svou tutovku do takřka prázdné branky neproměnil, Chábera ho skvěle vychytal. V klasické přesilové hře se už domácí dočkali, když se trefil kanonýr Rosa.

Poté se role otočily, dvojnásobnou přesilovou hru hráli Kladenští a také oni se prosadili. Růžička napřáhl od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Hosté v závěru odvolali brankáře, ale kontaktní branka nepřišla a místo ní navýšil konečný rozdíl ve skóre Ručinský.

HC Verva Litvínov - Rytíři Kladno 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 14. Jánský (Chaloupka), 19. J. Černý (Rosa, Zeman), 23. Pšurný (Jurčík), 45. Rosa (Hübl, Hanzl), 60. Ručinský - 42. Dalecký (Hlaváč), 51. David Růžička (T. Kaberle, Hlaváč). Rozhodčí: Turčan, Horák - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:1. Diváci: 3849.
Litvínov: Francouz - Stříteský, Zeman, Gula, Chaloupka, Posmyk, Kousalík - Jánský, Hübl, Ručinský - Martynek, Hanzl, Trávníček - Rosa, Piroš, J. Černý - Majdan, Jurčík, Pšurný. Trenéři: Rulík a M. Hořava st.
Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, Doudera, L. Procházka, P. Hořava, Majeský, Jankovič - Tenkrát, Patera, M. Hořava - S. Treille, Machač, Rudovský - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Strnad, Lukáč, Šilhavý. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.