Straka se Špačkem vulgárně uráželi rozhodčí. Od disciplinárky oba vyfasovali pokutu

Disciplinární komise hokejové extraligy potrestala kapitána Plzně a zároveň generálního manažera klubu Martina Straku třicetitisícovou pokutou za vulgární urážky rozhodčích Hribika s Pešinou, kterých se spolu s asistentem trenéra Jaroslavem Špačkem dopustil minulé úterý po první třetině domácího utkání 22. kola se Slavií.

Do diskuse s rozhodčími se Martin Straka (na archivním snímku druhý zprava) pouští na ledě i ze střídačky.

Pokutu ve stejné výši dostal i Špaček, za něj ji ale musí uhradit západočeský klub. Bývalý vynikající obránce totiž nemá zaregistrovanou hráčskou ani trenérskou smlouvu a v oficiální dokumentaci není veden jako funkcionář klubu, a proto mu není možné disciplinární trest uložit.

Straka se utkání účastnil jako funkcionář, neboť po operaci kolena stále ještě není schopen k návratu na led. Podle faktů uvedených v zápise o utkání, který disciplinární komise prostudovala, Straka se Špačkem vytvářeli na sudí po skončení první třetiny před kabinou tlak na rozhodování v další části zápasu za používání vulgárních výrazů.

Škodovka po první třetině nad Slavií vedla 1:0, Strakovi se Špačkem ale nejspíš vadilo, že plzeňští útočníci Michal Dvořák s Ryanem Hollwegem obdrželi v rozmezí páté až sedmé minuty dvouminutové tresty i osobní desetiminutový trest navíc. Západočeši nakonec v utkání zvítězili 4:2.