Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Marha už patří Hradci Králové, podepsal smlouvu do konce sezóny

30. listopadu 2013 14:28 - Hradec Králové

Hokejový útočník Josef Marha zamířil po rozvázání smlouvy s Pardubicemi podle očekávání do Hradce Králové. Mountfieldu se sedmatřicetiletý centr upsal do konce sezóny. Klub to uvedl v tiskové zprávě.

 

David Taneček, ČTK

Marha už v sobotu v Hradci Králové, kde s hokejem začínal, trénoval. "Zná zdejší prostředí a měl velký zájem o působení u nás, proto jsme se rozhodli jej angažovat. Věřím, že bude pro tým prospěšný a vhodně doplní kádr," prohlásil generální manažer klubu Aleš Kmoníček.

Do Pardubic přišel Marha v létě po 12 letech strávených ve švýcarském Davosu, s kterým získal pět mistrovských titulů. Za Pardubice sehrál 23 utkání a připsal si šest bodů za dvě branky a čtyři asistence.

Ukaž, že rozumíš hokeji. Vyzvi ostatní na souboj a vyhraj iPhone 5. Hraj Fantasy hokej!

"Trenéři chtěli od začátku sezóny přivést jednoho kvalitního a zkušeného centra, a když se Josef objevil na trhu, měli o něho velký zájem. Jsem tedy rád, že se nám podařilo hráče trenérům přivést," uvedl Kmoníček.

Marha opustil Hradec Králové v šestnácti letech a zamířil do Jihlavy. V Dukle si zahrál tři sezony v nejvyšší soutěži a v roce 1995 odešel do zámoří. Tam do roku 2001 sehrál v NHL za Colorado, Anaheim a Chicago 159 západů a připsal si 53 bodů za 21 branek a 32 asistencí. Pak odešel do Davosu, s kterým spojil největší část kariéry.

Na návrat do Hradce se těší. "V Hradci jsem vyrůstal, začínal s hokejem, nikdy by mě nenapadlo, že tu budu ještě hrát extraligu. Hraje se tu obranný styl hry, což by mi mělo vyhovovat. Uvidíme," řekl k příchodu do druhé týmu extraligové tabulky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..