Sparta pokazila Pardubicím poctu Haškovi, Plzeň ve šlágru kola porazila Hradec

Hokejisté pražské Sparty zvítězili v utkání 26. kola Tipsport extraligy na ledě Pardubic 5:3 a domácím tak pokazili poctu Dominiku Haškovi, jehož dres byl před začátkem zápasu slavnostně vyvěšen ke stropu pardubické haly. Třetí Plzeň zdolala ve šlágru kola druhý Hradec Králové 2:0, poslední Chomutov překvapivě triumfoval 2:1 v Kladně. Liberec musel na domácím ledě skousnout debakl 0:4 od Zlína.

Tomáš Nosek z Pardubic se snaží zastavit sparťana Lukáše Klimka.

Pardubice před utkáním se Spartou poctily svého odchovance Dominika Haška, jehož dres slavnostně vyvěsily ke stropu haly a číslo 9, které legendární gólman v klubu nosil, vyřadily z používání. Samotný zápas ale Východočechy nepotěšil, lídr soutěže si totiž odvezl tři body za výhru 5:3.

Dlouho se přitom zdálo, že duel bude mít jednoznačný průběh, vždyť Sparta ještě ve 27. minutě vedla 4:0. Domácí ale nesložili zbraně, třemi brankami snížili na 3:4 a v samém závěru sahali po vyrovnání. To se jim ale nakonec nepodařilo, namísto toho Petr Ton do opuštěné klece výsledek pečetil.

Ve šlágru kola zvítězila třetí Plzeň nad druhým Hradcem Králové 2:0 a v tabulce se mu přiblížila na pouhé dva body. Západočechy nasměroval za výhrou už ve druhé minutě využitou přesilovkou Vlasák, v 53. minutě přidal druhý gól, rovněž v početní převaze, Mozík. Gólman Matěj Machovský vychytal třetí nulu v sezóně. Posila Josef Marha tak načal své působení v mateřském Hradci prohrou, Východočeši padli po předchozích čtyřech vítězstvích za sebou.

Vítkovice vrátily Třinci porážku z úvodního vzájemného souboje těchto týmů v sezóně a v moravskoslezském derby zvítězily venku 4:2. Oceláři přitom začali lépe, v první třetině po brankách Martina Růžičky s Adamským, jež dělilo 110 vteřin, si vypracovali dvougólový náskok. Jenže Vítkovice na začátku prostřední části hry v rozmezí tří minut srovnaly a v 58. minutě vstřelil jejich vítězný gól obránce Pastor. Dvěma góly se v dresu hostů blýskl Vladimír Svačina.

Karlovy Vary podlehly Brnu 2:3 po prodloužení. Kometa musela ve třetí třetině dvakrát dotahovat jednobrankový náskok Západočechů, zásluhou Buriana s Janem Hruškou se jí to vždy podařilo a v první minutě prodloužení jí dodatečný bod vystřelil přesilovkovým gólem zadák Žižka.

Po pátečním skalpu vedoucí Sparty si o dva dny později Zlín vyšlápl i na Liberec, který na jeho ledě deklasoval 4:0. Bílí Tygři na začátku duelu nevyužili dvouminutovou přesilovku pěti proti třem a následně za to byli potrestáni. Berany poslal do vedení Filip Čech, ve druhé třetině pak další branky přidali Zámorský s Honejskem. U všech tří tref si připsal asistenci Petr Holík. Výsledek pak na začátku třetí části pečetil Horák. Severočeši tak Zlínu ani ve druhém vzájemném duelu sezóny nevstřelili branku, gólman Ševců Luboš Horčička slaví druhé vychytané čisté konto v ročníku.

Poslední Chomutov si veze výhru z Kladna

Poslední Chomutov si veze překvapivou výhru 2:1 z Kladna. Rytíři sice byli po většinu zápasu lepším celkem, naráželi však na výtečného gólmana Martina Růžičku, jemuž třikrát pomohla i branková konstrukce. Oba góly Pirátů, kteří si připsali teprve druhou výhru z posledních třinácti utkání, vstřelil David Hruška. Za domácí snižoval ve třetí třetině Hořava.

Žádný gól ze hry neviděli diváci v Litvínově, a tak o výhře Severočechů 1:0 nad Slavií rozhodly až nájezdy. V nich na straně Pražanů neuspěli Krenželok s Žejdlem, zatímco za domácí skórovali Hübl s Hanzlem. Gólman Chemiků Pavel Francouz slaví třetí vychytanou nulu v sezóně. Zatímco Litvínov vyhrál už popáté za sebou, sešívaní padli pošesté v řadě.

Hokejová Tipsport extraliga, 26. kolo
Třinec - Vítkovice 2:4on-line
Branky: 16. Martin Růžička, 17. Adamský - 23. a 60. Svačina, 26. Vandas, 58. Pastor.
Karlovy Vary - Brno 2:3 po prodl.on-line
Branky: 29. Zaťovič, 45. Gulaši - 42. Burian, 50. J. Hruška, 61. Žižka.
Plzeň - Hradec Králové 2:0on-line
Branky: 2. Vlasák, 53. Mozík.
Liberec - Zlín 0:4on-line
Branky: 15. F. Čech, 22. Zámorský, 29. Honejsek, 43. Horák.
Litvínov - Slavia 1:0 po sam. nájezdechon-line
Rozhodující nájezd Hübl.
Kladno - Chomutov 1:2on-line
Branky: 54. M. Hořava - 14. a 47. D. Hruška.
Pardubice - Sparta 3:5on-line
Branky: 27. Tybor, 30. T. Zohorna, 56. Radil  - 5. Hrbas, 19. Rolinek, 22. Pech, 27. a 59. P. Ton.