Rubriky:

Tipsport extraliga

Šimíček: Cítím šílenou motivaci uspět

26. března 2005 11:38 - OSTRAVA

Vítkovický útočník Roman Šimíček byl jedním z hrdinů čtvrtečního utkání semifinále play-off se Zlínem. Jeho vyrovnávací branka dala domácím naději na prodloužení, v němž následně rozhodli o svém druhém vítězství v sérii. Vítkovicím se na domácím ledě stoprocentně dařilo, třiatřicetiletý útočník přesto nespal dobře. "Vždycky se do tří hodin trápím, zaberu až pak," říká v rozhovoru pro Právo.

Jak se vám po důležitém vítězství ve třetím zápase spalo?
Spoluhráčům se spalo asi dobře, ale já nikdy po utkání nemohu usnout, ať to dopadne dobře nebo špatně. Vždycky se do tří hodin trápím, zaberu až pak.

Vnímáte, že by se po výhře lépe vstřebala únava?
Opravdu to funguje. Velká část únavy je totiž v hlavě, jde o záležitost psychiky. Když se povede otočit zápas a vyhrát, to vás ani pak nebolí nohy. Nepřipouštíte si to.

Už jste si zvykli na mezizápasové pobyty v ostravském hotelu Atom?
Je to v pohodě. Vždycky se smějeme, že jedeme na bazu, ale myslím si, že to může mít pozitivní vliv. Jsme všichni spolu, máme klid. Bereme to prostě jako součást play-off.

Semifinále se pro vás vyvíjí dobře, cítili jste před čtvrtým utkání větší odpovědnost?
Je výhoda, že v každé sérii byl favoritem náš soupeř a my jsme mohli jen překvapit. Nemáme co ztratit. Pod větším tlakem je Zlín, loni byl mistrem, čeká se od něj postup. Netvrdím, že to pro nás nejsou nervy, ale jsme určitě víc v klidu než soupeř.

Kde se ve vás bere to odhodlání? To máte tolik vítězných typů?
Začalo to ve čtvrtfinále se Spartou, kdy jsme si vůbec nepřipouštěli vyřazení, a nějak se to přeneslo i do semifinále. Naše odhodlání je obrovské. Chceme taky něco dokázat pro sebe i Vítkovice, řada z nás tu začínala. Já po letním návratu z Prahy do Vítkovic cítím šílenou motivaci letos uspět.

Patříte k nejstarším hráčům Vítkovic, musíte tým víc hecovat nebo uklidňovat?
Obojí stejně. Snažíme se to vyburcovat, ale když přijde kritická chvíle, tak musí dojít na zklidnění. Někdy to je ale těžké, jsou to obrovské emoce. Zkrat prostě přijít může.

Do jaké míry vám pomohli doma diváci?
Byli opravdu úžasní. Něco takového jsem naposledy zažil, když jsme hráli s Vítkovicemi finále. Nevadilo by mi, když bychom si to zopakovali. Dlouho tu nic podobného nebylo.

Odhadnete pokračování série?
Pořád to bude podobné, moc gólů nečekám. Zase předpokládám přetahování a urputný boj. Těsná obrana Zlína je nepříjemná, ale my musíme hrát stejně soustředěně a hlavně disciplinovaně. Víme, že když se hraje pět proti pěti, jsme lepší. Máme na ně.

Igor Bruzl, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..