Kladno - Chomutov 1:2Hruška zařídil dvěma góly výhru Chomutova v Kladně

14. Hruška 0 : 1
47. Hruška 0 : 2
54. Hořava 1 : 2

Kladno

Hokejisté posledního Chomutova vyhráli ve 26. kole extraligy v Kladně 2:1 a připsali si teprve druhou výhru z posledních 13 zápasů. Dvěma góly to zařídil kanonýr David Hruška, za Rytíře jen snížil v 54. minutě Miloslav Hořava.

Gólman Chomutova Martin Růžička likviduje šanci kladenského Michala Dragouna.

Rytíři postrádali nově zraněné beky Kaberleho, Majeského i nemocného útočníka Tenkráta. Do sestavy se vrátili téměř po dvou týdnech bek Černošek a forvard Kuchler, kteří byli předtím posláni do prvoligového Berouna. Chomutovu chyběl útočník Balej.

Domácí hráli už po 92 vteřinách přesilovku a dvě šance měl Miloslav Hořava. Následně se neprosadili Piráti při trestu Davida Růžičky a v osmé minutě měli štěstí, když rána Miloslava Hořavy skončila na horní tyči. Za hosty promarnil první větší šanci Bartečko.

Chomutov se dočkal ve 14. minutě, kdy vybruslil z rohu Hruška a překonal Cháberu. Kladno mohlo v závěru úvodní části vyrovnat při Mrázkově trestu, ale Bajaruns zblízka trefil jen pravou tyč. Potom neuspěl znovu Miloslav Hořava.

Hned v úvodu druhého dějství zlikvidoval Martin Růžička teč osamoceného Dragouna. Při dalším Mrázkově vyloučení potvrdil svou střeleckou smůlu večera Miloslav Hořava, který se ocitl sám před chomutovský brankářem. Ten zmařil jeho šanci betonem. Vzápětí šel pykat Bomersback, Kladno však ani další výhodu nevyužilo. Za Piráty zahrozil ve 32. minutě individuálně Divíšek. Při Procházkově trestu kryl Chábera Šagátovu teč.

Severočeši mohli zvýšit náskok ve 44. minutě, kdy ujel Bartečko, ale Kladnu pomohla tyč. Domácí se pak sice ubránili při Černoškově vyloučení, ale ve 47. minutě po Bartečkově přihrávce zvýšil svou 12. trefou v sezoně Hruška. Chomutov odolával v dalším oslabení, v polovině třetí části David Růžička trefil tyč a Rytíři slavili až v 54. minutě. Miloslav Hořava ránou z mezikruží prolomil střelecké trápení domácích.

Další tlak byl ale marný, 51 vteřin před koncem byl navíc vyloučen David Růžička a Rytíři dohrávali v oslabení.

26. kolo hokejové extraligy:
Rytíři Kladno - Piráti Chomutov 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. M. Hořava (Hlaváč) - 14. D. Hruška (Hřebejk), 47. D. Hruška (Bartečko). Rozhodčí: Fraňo, Kalivoda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:5, navíc David Růžička (Kladno) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 2528.
Kladno: Chábera - David Růžička, Černošek, Jankovič (21. Kolařík), P. Hořava, L. Procházka, Doudera - M. Hořava, Patera, Kuchler - Rudovský, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Lukáč. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.
Chomutov: M. Růžička - Novák, Pulpán, Krstev, J. Mrázek, Rutta, Trefný - D. Hruška, Bartečko, Hřebejk - Bomersback, J. Straka, Kubinčák - Sikora, Divíšek, Šagát. Trenéři: Turek a R. Kaše.