Rubriky:

Tipsport extraliga

Čermák: Věřím, že se dostanu z nejhoršího

27. března 2005 17:08 - LIBEREC

Tři dny strávil liberecký útočník Leoš Čermák se zraněným okem v pardubické nemocnici. Den a půl na oko neviděl a hlavou se mu honily černé myšlenky. V sobotu jej propustili z nemocnice a večer už držel palce svým spoluhráčům v Liberci. "Když jsem viděl aspoň jako přes akvárium, trochu jsem se uklidnil," říká Čermák v rozhovoru pro Právo.

Jak se cítíte pár dní po zranění oka, které jste utrpěl po zásahu soupeřovou hokejkou ve druhém semifinálovém duelu v Pardubicích?
V sobotu odpoledne jsem byl propuštěn z pardubické nemocnice a hned jsem spěchal do Liberce za spoluhráči, abych stihl první domácí zápas semifinále. Moc děkuji divákům v hale za spontánní přivítání. To jsem ani nečekal. Oko mám ale pořád zalité krví. Zornice nepracuje, jak by měla. Je potřeba, aby se krev rozehnala. Nevím, jestli se oko vzpamatuje, nebo ne. Lékaři mi řekli, že po třech týdnech může začít zlobit sítnice. Ale snad to bude v pořádku a dostanu se z nejhoršího.

Kdy jste prožíval nejtěžší chvíle?
Po Koukalově zákroku a obrovské ráně jsem hned poznal, že je zle. Největší muka jsem si protrpěl první den a půl po zápase. Ani při sérii vyšetření oko nereagovalo. Neviděl jsem světlo, všude jen tma. Člověku se v těch okamžicích honí hlavou černé myšlenky, co by se mohlo stát. Psychicky to bylo hodně náročné. Když oko konečně trochu procitlo a poznával jsem stíny a viděl aspoň jako přes akvárium a rozmazaně, trochu jsem se uklidnil.

Kdo vás navštívil v nemocnici?
Pardubický Michal Mikeska, s nímž jsme kamarádi už z doby hokejových začátků v Třebíči. A měl jsem i pár dalších návštěv. Kluci z mužstva mi poslali spoustu povzbuzujících "esemesek" a vzkazů.

Myslíte, že vaše zranění bylo neúmyslné?
Věřím tomu, že mě Koukal nechtěl zranit. Beru to jako nešťastnou náhodu.

Už se vám dotyčný pardubický hokejista omluvil?
Nějaké omluvy proběhly ze strany vedení východočeského klubu, které kontaktovalo libereckého manažera Jecha.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..