Pardubice vyplenily libereckou arénu, Hnilička šel z branky

Hokejisté Liberce přišli v neděli o gloriolu domácí neporazitelnosti v play-off. Domácí propadli ve čtvrtém semifinálovém duelu s Pardubicemi a po porážce 0:4 prohrávají v sérii 1:3. Severočeši nezvládli začátek ani jedné z třetin a dovolili mnohem nebezpečnějšímu soupeři po rychlých gólech v úvodu částí kontrolovat zápas.

Pardubičtí po sobotní prohře nenechali nic náhodě a od úvodního vhazování začali aktivně. Přesto se nejprve zahřál brankář Východočechů při rychlém průniku čtvrtého libereckého útoku a vzápětí likvidoval nepříjemnou dělovku S. Procházky.

Hnilička na druhé straně uspěl v páté minutě proti Hejdukovi, jemuž Divíšek prostrčil šikovně puk mezi dvěma obránci. O minutu později už ale domácí gólman důvod k radosti neměl. Do útočné třetiny se přiřítil Hemský, posunul na Koukala, jenž bleskově přihrál najíždějícímu Průchovi a ten se v zakončení nemýlil.

Liberec se snažil dostat Pardubice pod tlak, důrazný soupeř ale efektivně hlídal náskok a nedovolil změnu skóre ani při dvou přesilovkách domácích. Lašák v závěru třetiny čelil dvěma ostrým střelám, které ale zlikvidoval stejně jako Rozsívalův pokus o blafák.

Po Korhoňově ráně šel na led Falta

Hostující celek zahájil v tempu i prostřední část a ve 23. minutě lovil Hnilička puk ve své kleci podruhé. P. Sýkoru vytlačila liberecká obrana z úhlu, pardubický útočník ale vrátil kotouč před branku domácích, kde bleskově nastavil hůl Blažek a překonal zaskočeného Hniličku.

Domácí se stejně jako v úvodní třetině snažili o kontaktní branku, jejich snaha ale nevedla k výsledku a nepomohly ani dvě za sebou jdoucí přesilovky. Hosté zodpovědně hlídali vývoj zápasu a navíc hrozili z rychlých protiútoků. Hnilička ale svůj tým držel.

Rozhodující úder hosté zasadili soupeři v úvodu třetí třetiny. Ve 44. minutě našel Divíšek dlouhou křižnou přihrávkou, jíž se šikovně vyhnul Hejduk, přes útočné pásmo Bulise, na jehož střelu nad vyrážečku byl liberecký gólman krátký. Vzápětí byla děravá Hniličkova lapačka, když brankář Severočechů promáchl dalekonosnou střelu Korhoně. Dvě rychlé branky byly na libereckou oporu moc a do branky se stěhoval Falta.

Liberecká dvojka udržela čisté konto, změnu skóre nepřipustil při ojedinělých pokusech domácích ani Lašák a výsledek se tak už neměnil. Liberec bude mít možnost snížit náskok favorizovaných Východočechů v úterý, kdy série pokračuje pátým zápasem v pardubické Duhové aréně, kde domácí v případě úspěchu mohou oslavit postup do finále.

Liberec - 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. Průcha (Koukal, Hemský), 23. Blažek (P. Sýkora, Dopita), 44. Bulis (Hejduk, Divíšek), 45. Korhoň (Průcha, M. Rozsíval). Rozhodčí: Bolina, Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5080 (vyprodáno).
Liberec: Hnilička (45. Falta) - M. Duben, Fischer, Jiří Hanzlík, Modrý, L. Šmíd, Jiruš - R. Vrbata, Kotalík, S. Procházka - Vaic, Podkonický, V. Novák - P. Rozsíval, Rataj, Tomajko - Klimenta, Víšek, Jech. Trenéři: Paleček, Dvořák a Kapoun.
Pardubice: Lašák - Snopek, Čáslava, Novotný, Havíř, M. Rozsíval, Linhart, Mudroch, Pácal - P. Sýkora, Dopita, Blažek - Hejduk, Divíšek, Bulis - Hemský, Koukal, Průcha - Tvrdík, Rolínek, Korhoň. Trenéři: Martinec a Šejba.
Stav série: 1:3