Rubriky:

Tipsport extraliga

Liberec věří, že ještě není rozhodnuto

28. března 2005 15:07 - PRAHA

Jako by v neděli naskočili na liberecký led ze střídačky Pardubic jiní hokejisté. Narozdíl od sobotního duelu, který jednoznačně ovládli domácí, se Východočechům podařily nástupy do třetiny a soupeř na rychlé branky a zodpovědnou defenzivu nenašel protizbraň. "Lépe jsme k zápasu přistoupili, udělali jsme méně chyb," vrátil se k utkání pardubický Lubomír Korhoň.

"V neděli to bylo úplně obrácené. Lépe jsme k zápasu přistoupili, udělali jsme méně chyb. Každý dělal, co měl a hlavně jsme dobře bránili. Taktika byla eliminovat počáteční tlak Liberce, což se nám v sobotu nepodařilo. Ale nic bližšího prozradit nemůžu, nebyl to náš poslední zápas," poznamenal na klubových stránkách východočeský útočník, jehož dalekonosná střela uzavřela brankový účet utkání.

Podle Petra Průchy ale hostující tým úvodům třetin nevěnoval speciální taktickou přípravu. "Každý viděl, že v sobotu jsme ty začátky nezvládli. Extra jsme se na to nepřipravovali. Podařilo se nám dát první branku, to nám pomohlo nejvíc," prohlásil střelec úvodního gólu, jenž ideálně zužitkoval Koukalovu přihrávku po akci Hemského.

Sobotní prohru prý trenér Martinec nijak drasticky neřešil. "Žádný křik se nekonal. Každý z hráčů si je schopný uvědomit sám své chyby, které udělal," tvrdí Korhoň.

Ve čtvrtfinále s Kladnem Pardubice pátý zápas na domácím ledě nezvládly a série se protáhla na sedm utkání. "Doufám, že jsme se z Kladna poučili. Pokud k tomu přistoupíme jako v neděli a budeme vítězství věřit, tak vyhrajeme," uzavřel východočeský forvard.

V Liberci panuje pokleslá nálada

Liberecké ztráta domácí neporazitelnosti hodně mrzela. "Nabralo to úplně opačný spád než v sobotu. Pardubice vstřelily dva rychlé góly, a poté se již převážně soustředily na obranu. V třetí třetině pak přidaly další dva góly, a to nás definitivně zlomilo. My už jsme se potom nezmohli vůbec na nic," zpytoval svědomí Ĺubomír Vaic.

"Uvnitř týmu je momentálně pokleslá nálada, tak jako po každém prohraném zápase. Všichni si uvědomujeme, že můžeme po příštím zápase skončit, takže do toho zápasu dáme všechno," slíbil Vaic.

Liberečtí měli možnost upravit skóre při řadě přesilových her, nebezpečná zbraň Severočechů ale tentokrát neúčinkovala. "Trenér viděl, že se nám nedaří. Vyzkoušel všechno, nejprve začal posílat na led dva obránce a tři útočníky, později přeházel jednotlivé lajny. Všechno marné," kroutil hlavou slovenský forvard.

Pardubice definitivně rozhodly zápas dvěma rychlými brankami v úvodu třetí třetiny a brankář Liberce Milan Hnilička putoval po čtvrtém inkasovaném gólu na střídačku. "Bylo to spíš taktické střídání. Už pro mě nemělo smysl zůstávat dál v zápase, když bylo rozhodnuto. Chtěl jsem šetřit síly, série ještě není rozhodnutá," věří Hnilička.

pn, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..